کد خبر : 96849

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر با بازنشر خبر خروج آمریکا از برجام برای ایجاد کمپین فشار حداکثری علیه کشورمان نوشت: دو سال پیش، پمپئو و رئیسش اعلام کردند که مشارکت آمریکا در برجام را پایان می‌دهند، با این امید که فشار حداکثری آنها ایران را […]به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر با بازنشر خبر خروج آمریکا از برجام برای ایجاد کمپین فشار حداکثری علیه کشورمان نوشت: دو سال پیش، پمپئو و رئیسش اعلام کردند که مشارکت آمریکا در برجام را پایان می‌دهند، با این امید که فشار حداکثری آنها ایران را به زانو دربیاورد.

وی ادامه داد: بعد از شکست تحقیرآمیز این سیاست، پمپئو می‌خواهد دوباره به مشارکت در برجام برگردد. به رؤیاپردازی خاتمه دهید، ملت ایران، همیشه خود برای سرنوشتش تصمیم می‌گیرد.

گفتنی است، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا بارها با تاکید بر این موضوع که تحریم‌های تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر پایان می‌یابد، این موضوع را هشداری برای آغاز جنگ تسلیحاتی در خاورمیانه دانسته و تلاش کرده تا این تحریم‌ها را توسط شورای امنیت تمدید کند.

نیویورک تایمز در گزارشی مدعی شده است که به این دلیل که پمپئو می‌داند چین و روسیه مانع از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران خواهند شد، تلاش می‌کند تا با بازگشت به برجام و تحت عنوان مشارکت در انعقاد این توافق، فرایند ماشه را برای بازگشت تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران فعال کند.منبع: مهر