کد خبر : 97238

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه خبری «نیویورک تایمز» آمریکا در گزارشی مدعی شده است که در میانه تنش‌های واشنگتن و تهران، دو کشور مذاکراتی را دنبال کرده‌اند. در گزارش نیویورک تایمز ادعا شد مذاکرات فعلی آمریکا و ایران در ارتباط با مبادله برخی زندانیان دو طرف صورت می‌گیرد و در حال حاضر موضوع این گفتگوها […]به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه خبری «نیویورک تایمز» آمریکا در گزارشی مدعی شده است که در میانه تنش‌های واشنگتن و تهران، دو کشور مذاکراتی را دنبال کرده‌اند.

در گزارش نیویورک تایمز ادعا شد مذاکرات فعلی آمریکا و ایران در ارتباط با مبادله برخی زندانیان دو طرف صورت می‌گیرد و در حال حاضر موضوع این گفتگوها مبادله «مایکل وایت» با یک شهروند ایرانی زندانی در آمریکاست.

این روزنامه، ادعا کرد که «ابوالفضل مهرآبادی» معاون دفتر حافظ منافع ایران در سفارت پاکستان در واشنگتن گفته است، مذاکرات بر سر مبادله «مایکل وایت» با یک ایرانی که تا کنون هویتش فاش نشده است، جریان دارد.

مایکل وایت دو سال پیش در ایران بازداشت شده است. بی بی سی اعلام کرده وی که با بیماری کرونا مبتلا شده از زندان آزاد شده و در حال حاضر برای مرخضی در سفارت سوئیس در تهران اقامت دارد.

در عین حال نیویورک تایمز به نقل از مهرآبادی تصریح کرد که این مذاکرات هنوز به نتیجه نرسیده است.

با این حال در این گزارش، زمان انجام این گفتگوها با توجه به تنش‌های اخیر میان دو طرف در منطقه غیرمعمول عنوان شده است.

در این گزارش در عین حال گفته شده که ممکن است مسئله شیوع کرونا یکی از دلایلی باشد که تهران و واشنگتن مذاکره بر سر مبادله زندانیان دو طرف را دنبال می‌کنند.

این گزارش نیویورک تایمز هنوز از سوی منابع رسمی تائید نشده است.منبع: مهر