کد خبر : 97131

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاحاتی را در لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان اعمال کردند. بر اساس اصلاحات صورت گرفته در ماده ۱: در سطر اول بعد از عبارت «به منظور» عبارت «ایجاد محیط مساعد برای رشد فضائل […]به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاحاتی را در لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان اعمال کردند.

بر اساس اصلاحات صورت گرفته در ماده ۱: در سطر اول بعد از عبارت «به منظور» عبارت «ایجاد محیط مساعد برای رشد فضائل اخلاقی بر اساس ایمان و تقوا» اضافه شد.

مطابق با اصلاحات جزء ۲ بند الف ماده ۴: تهیه و تدوین برنامه‌های میان‌مدت و سالانه ورزش کشور با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های ذی‌ربط و نظارت بر حسن اجرای آنها صورت می‌گیرد.

همچنین دو جزء به ماده ۴ به شرح زیر الحاق می‌شود:

اتخاذ تدابیر مناسب برای تسهیل تشکیل خانواده و ترویج فرهنگ فرزندآوری در زوج‌های جوان با استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و خیرین

حمایت و توانمندسازی جوانان با ایجاد مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در راستای تحقق سیاست‌های کلی جمعیت

مطابق با اصلاحات تبصره ۱ ماده ۵ لایحه مذکور: وزرای دیگر حسب مورد با دعوت دبیر شورا با حق رأی در جلسات شورا حضور می‌یابند.

همچنین در سطر دوم ماده ۶ لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، عبارت «معلولان و جانبازان» پس از کلمه «ناشنوایان» شد.منبع: مهر