کد خبر : 96555

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، سه‌شنبه شب قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا با بدترین اتفاق در تاریخ خود روبرو شد و ۹۹ درصد سقوط کرد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا برای تحویل در ماه می، ۹۹.۰۷ درصد یا ۱۸.۱۰ دلار سقوط کرد و به ۱۷ […]به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، سه‌شنبه شب قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا با بدترین اتفاق در تاریخ خود روبرو شد و ۹۹ درصد سقوط کرد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا برای تحویل در ماه می، ۹۹.۰۷ درصد یا ۱۸.۱۰ دلار سقوط کرد و به ۱۷ سنت رسید. چنین قیمتی هرگز در تاریخ معاملات دیده نشده بود.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۶.۷۰ درصد یا ۱.۸۸ دلار پایین آمد و ۲۶.۲۰ دلار شد.

البته این قیمت نفت برای قراردادهای پیش خرید نفت خام تگزاس غرب برای تحویل در ماه می می‌باشد، که فروش این قراردادها فردا به پایان خواهد رسید.

قیمت نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا برای تحویل در ماه می، همچنان در حال کاهش است و به محدوده منفی وارد شده است.

در حالی که بیشتر قسمت‌های آمریکا به علت شیوع کرونا در قرنطینه قرار دارد، با افزایش شدید عرضه و پایین آمدن قیمت‌ها در روزهای اخیر ظرفیت تمامی انبارهای نفتی پر شده و دیگر خریداری برای نفت خام وجود ندارد.

۲۲:۵۵

قیمت نفت آمریکا-تحویل در ماه می سقوط خود را به ۱۳۴.۹۲ درصد رساند و قیمت آن منفی ۶.۳۸ دلار شد.

۲۳:۰۱

اکنون قیمت پیش‌خرید نفت خام تگزاس غرب آمریکا برای تحویل در ماه بعدی یعنی ژوئن، ۱۵.۷ درصد سقوط کرده و به ۲۱.۱ دلار برای هر بشکه رسیده است.

۲۳:۰۶

پیش‌خرید نفت وست تگزاس برای تحویل در ۲ ماه بعد یعنی جولای هم ۵ درصد سقوط کرد و به ۲۸ دلار برای هر بشکه رسید.

این نشان می‌دهد که خریداران همچنان به بهبود وضعیت بازار در ماه‌های آتی امیدوارند.

۲۳:۰۷

در این لحظه سقوط قیمت قرارداد پیش‌خرید نفت خام تگزاس غرب برای تحویل در ماه می (که تنها یک روز دیگر هم فروخته خواهد شد) به ۱۷۶.۵۲ دلار رسید و قیمت آن منفی ۱۳.۹۸ دلار شد.

خبر بروز رسانی می‌شودمنبع: مهر