کد خبر : 97699

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، بنا به اعلام دانشگاه جان هاپکینز شیوع بیماری ویروسی و همه گیر کووید -۱۹ در سرتاسر جهان تاکنون بیش از ۴.۶ میلیون مبتلا و حدود ۳۱۵،۰۰۰ قربانی برجای گذاشته است. در حالی که شماری از کشورها از کاهش موارد ابتلای جدید خبر داده و از محدودیت‌های اجتماعی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، بنا به اعلام دانشگاه جان هاپکینز شیوع بیماری ویروسی و همه گیر کووید -۱۹ در سرتاسر جهان تاکنون بیش از ۴.۶ میلیون مبتلا و حدود ۳۱۵،۰۰۰ قربانی برجای گذاشته است.

در حالی که شماری از کشورها از کاهش موارد ابتلای جدید خبر داده و از محدودیت‌های اجتماعی خود کاسته و یا تعطیلی‌ها و ممنوعیت‌های مسافرتی را لغو کرده اند؛ ایالات متحده آمریکا با ۱.۵ میلیون فرد مبتلا در صدر کشورهای جهان به لحاظ شمار مبتلایان قرار دارد و ایالت نیویورک نیز با تأیید ابتلای بیش از ۱۹۲ هزار نفر و مرگ ۲۰،۷۲۰ نفر آلوده‌ترین ایالت در این کشور است.

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در یک پیام توئیتری مدعی شد که شمار موارد ابتلای جدید «در سرتاسر آمریکا به شدت رو به کاهش است، با معدود استثنائاتمنبع: مهر