کد خبر : 97144

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی در واکنش به تصمیم ناجوانمردانه و غیرمسئولانه دولت آلمان مبنی بر برخورد با مسلمانان علاقه مند به حزب الله لبنان هنگام ورود به مساجد این کشور، خطاب به دولت مرکل اظهار داشت: پایگاه‌های نظامی شما تحت فرمان دولت و رئیس‌جمهور تروریست آمریکاست و برای […]به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی در واکنش به تصمیم ناجوانمردانه و غیرمسئولانه دولت آلمان مبنی بر برخورد با مسلمانان علاقه مند به حزب الله لبنان هنگام ورود به مساجد این کشور، خطاب به دولت مرکل اظهار داشت: پایگاه‌های نظامی شما تحت فرمان دولت و رئیس‌جمهور تروریست آمریکاست و برای ترور نابودکننده داعش، آزاد است؛ اما مساجد شما برای شهروندان قانونی کشورتان که علاقه مند جریان آزادی خواه حزب الله هستند، بسته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در کشوری که کسی حتی اجازه پرسش و تردید در مورد “هولوکاست” ندارد، باید هم طرفداری از آزادی خواهی جهانی جرم باشد.

قمی با بیان اینکه دولت آلمان باید بداند که زمان این نازی بازی‌ها گذشته است تاکید کرد: مردم آلمان نیز مانند مردم بیشتر کشورهای اروپایی، دچار بحران هویت هستند که چرا حکومتشان هویت ملی شأن را به‌عنوان مستعمره سیاسی آمریکا تعریف کرده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اذعان داشت: دولت آلمان نباید دیون خود به اربابان استعمارگر و زورگوی خود را با زیرپا گذاردن حقوق شهروندان آزادی خواه خود و مسلمانان بپردازد به این ترتیب وابستگی دولت مرکل به رژیم صهیونیستی و پیروی از سیاست‌های سفاکانه آن رژیم کودک کش به نفع دولت مدعی دروغین حقوق بشر نخواهد بود.

دولت آلمان در اقدامی ناگهانی، حزب‌الله لبنان و تمام گروه‌ها و جریانات وابسته و حامی آن را «تروریستی» اعلام کرد و پلیس این کشور به منازل و مساجد مسلمانان حمله‌ور شده و شماری از آنان را بازداشت کرد.

دولت مرکل در توضیح این اقدام وحشیانه خود اعلام کرده است، حزب‌الله لبنان را به این علت یک جریان تروریستی می‌داند که اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد!

سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان نیز گفته است: تصمیم اخیر آلمان علیه حزب الله قابل پیش بینی بود، این تصمیم به مثابه تسلیم شدن در برابر دولت آمریکاست. این تصمیم آلمان، مقاومت در منطقه را هدف قرار داده و در راستای بخشی از جنگ آمریکایی اسرائیلی علیه مقاومت قرار دارد.

وی تاکید کرد: آلمان هیچ دلیل و مدرکی درباره ادعاهای خود در خصوص فعالیت‌های حزب الله ارائه نکرده که این مسئله تاکید می‌کند تصمیمش یک تصمیم سیاسی برای جلب رضایت آمریکا و اسرائیل است.منبع: مهر