کد خبر : 97504

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس ۲۴، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که مسکو و پکن در نشستِ پشت درهای بسته شورای امنیت سازمان ملل درباره سلاح‌های شیمیایی در سوریه شرکت نکرده‌اند؛ زیرا چنین نشستی را «غیرقابل‌قبول» می‌دانستند. نماینده روسیه در سازمان ملل در این باره گفت که […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس ۲۴، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که مسکو و پکن در نشستِ پشت درهای بسته شورای امنیت سازمان ملل درباره سلاح‌های شیمیایی در سوریه شرکت نکرده‌اند؛ زیرا چنین نشستی را «غیرقابل‌قبول» می‌دانستند.

نماینده روسیه در سازمان ملل در این باره گفت که کشورش تنها یک درخواست داشته و آن این بود که این تعامل به صورت عمومی برگزار شود.

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در این خصوص اضافه کرد: متاسفانه شرکای غربی ما و متحدانشان بر برگزاری این نشست پشت درهای بسته و در فضای غیررسمی علی‌رغم شعار شفافیت و فضای باز شورای امنیت اصرار کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: چنین رویکردی برای ما قابل قبول نیست؛ زیرا حقوق طرف‌های کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی را تضعیف می‌کند.

در این جلسه همچنین قرار بود نتیجه تحقیقات تیم تحقیق و شناسایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی که از سال ۲۰۱۸ آغاز شده بود، مطرح شود.منبع: مهر