کد خبر : 97097

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت: فضای مجازی در ایام کرونا، نه تنها به عنوان زیربنای سلامت، اقتصاد، خدمات و آموزش بود، بلکه در تقارن ایام ماه مبارک رمضان و شیوع بیماری کرونا، به عنوان زیربنای برگزاری مراسم‌های مذهبی هم استفاده شده است. وی ادامه داد: در سامانه محافل ( mahafel.live) […]به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت: فضای مجازی در ایام کرونا، نه تنها به عنوان زیربنای سلامت، اقتصاد، خدمات و آموزش بود، بلکه در تقارن ایام ماه مبارک رمضان و شیوع بیماری کرونا، به عنوان زیربنای برگزاری مراسم‌های مذهبی هم استفاده شده است.

وی ادامه داد: در سامانه محافل ( mahafel.live) که بر بستر شبکه ملی اطلاعات برقرار شده، روزانه به طور متوسط ۲۰۰ مراسم مذهبی برگزار می‌شود و به طور متوسط نیز ۲۰ هزار نفر در آن شرکت می‌کنند.

وزیر ارتباطات افزود: امروز یک گروه دیگر از جوانان یک پلتفرم دیگر به نام هیئت آنلاین ( heyatonline.ir) راه اندازی کرده‌اند که امکانات خوبی را برای برگزاری هیئت‌های مذهبی فراهم آورده است.

جهرمی گفت: به نظرم این دو سامانه در شبهای قدر نقش مهمی ایفا خواهند کرد تا ما با استفاده از فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات، بتوانیم از مناجات با خدا بهره بگیریم.

به گفته وی، استفاده از این دو سامانه در شبهای قدر رایگان خواهد شد تا تسهیلات ویژه ای برای مردم فراهم شود.

وزیر ارتباطات افزود: خداقوت به تمام عزیزانی که با تمام وجود در مدت کوتاه، کار بزرگی انجام داده‌اند.منبع: مهر