کد خبر : 97647

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «علی القره داغی» دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که امت اسلامی و جهانیان باید در برابر نقشه رژیم صهیونیستی برای الحاق بخشهایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی بایستند. در ادامه این بیانیه آمده است: دولت آمریکا مسئولیت این تجاوز را برعهده […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «علی القره داغی» دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که امت اسلامی و جهانیان باید در برابر نقشه رژیم صهیونیستی برای الحاق بخشهایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی بایستند.

در ادامه این بیانیه آمده است: دولت آمریکا مسئولیت این تجاوز را برعهده دارد چرا که به اسرائیل اجازه می‌دهد بخش‌هایی از اراضی فلسطین را به اراضی اشغالی الحاق کند. دولت آمریکا قدس را به عنوان مرکز اشغالگران به رسمیت شناخته است.

در این بیانیه تاکید شده است: اسرائیل از توجه افکار عمومی به بحران کرونا سوء استفاده کرده و به حمایت رئیس جمهور آمریکا و ضعف امت عربی و سکوت آن در کنار تایید اکثر کشورهای عربی و اجرای معامله قرن دلخوش کرده است.

در این بیانیه آمده است: مواضع اتحادیه جهانی علمای مسلمین در قبال مسئله فلسطین که مهمترین مسئله جهان اسلام است ثابت بوده و ما از مواضع کشورهای حامی فلسطین به ویژه کشورهایی که مخالفت کامل خود را با اقدامات اسرائیل اعلام می‌کنند قدردانی می‌کنیم.منبع: مهر