کد خبر : 97619

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، پس از لغو نسبی محدودیت‌های اجتماعی در فرانسه در روزهای اخیر که به دنبال شیوع کرونا در این کشور اعمال شده بود، جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی این کشور و سیاست‌های دولت «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه موسوم به جلیقه‌زردها، امروز دوباره به خیابان‌ها آمدند. معترضان جلیقه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، پس از لغو نسبی محدودیت‌های اجتماعی در فرانسه در روزهای اخیر که به دنبال شیوع کرونا در این کشور اعمال شده بود، جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی این کشور و سیاست‌های دولت «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه موسوم به جلیقه‌زردها، امروز دوباره به خیابان‌ها آمدند.

معترضان جلیقه زرد برای ادامه اعتراضات خود که از بیش از یک سال پیش آغاز شده است به خیابان‌های پاریس آمدند، اما این بار آن‌ها با معترضان «بلوک سیاه» متحد شده بودند تا تظاهراتی موسوم به «بهار سیاه» برگزار کنند.

این در حالیست که آخرین تجمع اعتراضی جلیقه زردها ۱۵ مارس سال جاری میلادی برگزار شده بود که در آن تعدادی از معترضان از سوی پلیس فرانسه بازداشت شدند.

جنبش اعتراضی جلیقه زردهای فرانسه از ۱۷ ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی و در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت سوخت و کاهش مالیات ثروتمندان آغاز شد ولی به مرور مطالبات آنها رو به افزایش است.

پارلمان فرانسه در اثنای تظاهرات های گسترده مردمی در این کشور لایحه «ضد خرابکاری» دولت این کشور که با هدف تشدید برخورد با اقدامات به اصطلاح مخرب معترضان تدوین شده بود را تصویب کرد؛ اما این قانون از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد.

جلیقه زردها معتقدند ارائه این لایحه از سوی دولت ماکرون نشان دهنده روحیه دیکتاتوری وی است لذا این افراد خواهان استعفای او هستند.منبع: مهر