کد خبر : 96602

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه کنگره آمریکا (هیل)، نظرسنجی انجام شده توسط دانشگاه «هاروارد» و مؤسسه افکارسنجی «هَریس» (Harvard CAPS/Harris) نشان می‌دهد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با ۸ درصد از «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهوری پیشین این کشور و نامزد مطرح در میان دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ عقب افتاده […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه کنگره آمریکا (هیل)، نظرسنجی انجام شده توسط دانشگاه «هاروارد» و مؤسسه افکارسنجی «هَریس» (Harvard CAPS/Harris) نشان می‌دهد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با ۸ درصد از «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهوری پیشین این کشور و نامزد مطرح در میان دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ عقب افتاده است.

نظرسنجی انجام شده توسط دانشگاه «هاروارد» و مؤسسه افکارسنجی «هَریس» در ادامه می‌افزاید: ۵۵ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که به صورت شخصی از ترامپ متنفرند. همچنین تنها ۲۵ درصد اعلام کردند که دیدگاه مطلوبی از وی دارند.

این در حالیست که در حال حاضر «جو بایدن» شانس اصلی و بخت نخست دموکرات‌ها برای رقابت با «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به شمار می‌رود.

گفتنی است، چندی پیش، «برنی سندرز» سناتور مستقل ایالت «ورمونت» و یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد از ادامه رقابت‌ها کنار کشیده است.

با کناره‌گیری سندرز، نامزدی نهایی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا جو بایدن خواهد بود؛ کسی که ترامپ برای تحقیر به او «جو خوابالو» می‌گوید.

بعضی ناظران معتقدند جوبایدن قابلیت بیشتری برای متحد کردن همه جناح‌بندی‌های (راست، مرکز و چپ) داخلی حزب دموکرات برای وحدت علیه ترامپ دارد.منبع: مهر