کد خبر : 97004

به گزارش خبرگزاری مهر، «اسون یورگنسون» رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که تاکنون برنامه‌ای برای برگزاری نشست این شورا درباره تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران تحت قطعنامه ۲۲۳۱ در ماه می وجود ندارد. وی تصریح کرد که این امکان وجود دارد که هر عضو شورای امنیت در هر زمانی درخواست نشست اضافی داشته […]به گزارش خبرگزاری مهر، «اسون یورگنسون» رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که تاکنون برنامه‌ای برای برگزاری نشست این شورا درباره تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران تحت قطعنامه ۲۲۳۱ در ماه می وجود ندارد.

وی تصریح کرد که این امکان وجود دارد که هر عضو شورای امنیت در هر زمانی درخواست نشست اضافی داشته باشد.

رئیس دوره‌ای شورای امنیت در خصوص احتمال اقدام آمریکا برای استفاده از مکانیسم ماشه تاکید کرد: در این لحظه تمایل ندارم وارد این محدوده قانونی شوم چرا که حقوقدان‌ها در حال بررسی این موضوع هستند.

یورگنسون تصریح کرد: اما ما در تماس نزدیک با همتایان خود از جمله آمریکا هستیم. تاکنون طرحی ارائه نشده است هرچند که از مقاله نیویورک‌تایمز در این زمینه آگاهیم. مطمئن هستم که سه کشور اروپایی، آمریکا و همه همتایانم در این مذاکرات، در تماس بسیار نزدیک هستند و ما تلاش می‌کنیم تا بهترین نتیجه را به دست آوریم.منبع: مهر