کد خبر : 97063

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (یکشنبه) در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: وزارت بهداشت اعلام کرد که پروتکل های اعلام شده به مردم، ۸۳ درصد مراعات شده است و در برخی شهرستانها ۹۲ درصد مورد مراعات بوده است. البته میزان مراعات در تهران یک مقدار کمتر بوده است. این […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (یکشنبه) در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: وزارت بهداشت اعلام کرد که پروتکل های اعلام شده به مردم، ۸۳ درصد مراعات شده است و در برخی شهرستانها ۹۲ درصد مورد مراعات بوده است. البته میزان مراعات در تهران یک مقدار کمتر بوده است. این نشانه همکاری مردم با مسئولان بهداشتی و سلامت جامعه است. از همه آنهایی که به احسان و نیکوکاری مشغول هستند تشکر می‌کنم.

روحانی افزود: کادر درمان ما با همه وجود و توان به صحنه آمدند. آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان عدد پایینی بوده است که این نشان از همکاری مردم و تلاش کادر درمانی ماست.

وی افزود: کارهایی در کشور ما شد و در دیگر کشورها هم صورت گرفت. در طرح غربالگری در نوبت اول ۷۸ میلیون نفر مورد غربالگری قرار گرفتند. غرابلگری مرحله دوم هم ۳۰ میلیون نفر تحت پوشش قرار گرفتند. این غربالگری یک مقدار هدفمندتر از دوره قبل است.

رئیس‌جمهور گفت: در طول این مدت شرکت های دانش بنیان و تولیدگران ما برای کمک به بخش درمان به صحنه آمدند. امروز در بیمارستان‌های ما تعداد دستگاه تنفس مصنوعی با اول ماه اسفند خیلی متفاوت است. هزار ونتیلاتور اضافه شده است.

روحانی تاکید کرد: چون برای ما روشن نیست که پایان کرونا چه زمانی است و هنوز روشن نیست که این دارویی که این بیماری را درمان می‌کند کدام است، شرایط ما عادی نیست. زمان کشف این دارو هم معلوم نیست. ما خودمان را باید برای شرایط بعدی هم آماده کنیم. باید به بخش تجهیزات و نیروی انسانی درمانگر توجه کافی داشته باشیم. باید خودمان را برای یک روز سخت احتمالی آماده کنیم.

ادامه دارد …منبع: مهر