کد خبر : 97566

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه وزارت خارجه روسیه، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از تصمیم آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل به شدت انتقاد کرد و این اقدام را فاقد نتیجه موثر خواند. زاخاروا این پرسش را مطرح کرده است که آمریکا با تصمیم نامناسب خود برای […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه وزارت خارجه روسیه، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از تصمیم آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل به شدت انتقاد کرد و این اقدام را فاقد نتیجه موثر خواند.

زاخاروا این پرسش را مطرح کرده است که آمریکا با تصمیم نامناسب خود برای خروج از برجام و تحمیل دوباره تحریم‌ها علیه ایران و همچنین تهدید همیشگی دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی به دنبال چیست؟

به گفته زاخارووا، آمریکا به هیچکدام از اهداف خود نرسیده است و در مقابل اعتبار و آبروی خود را در صحنه جهانی تضعیف کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه گفت: تردیدی نیست که آمریکا باید سیاست‌های خود در تضعیف برجام را متوقف کند و بر اساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل رفتار کند، چون اقدامات ضد ایرانی از جمله اعمال تحریم‌های مجدد تسلیحاتی نتیجه و دورنمایی برای آمریکا نخواهد داشت.

پیش از این نیز، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که آمریکا به جای اینکه آرزوی تمدید بی پایان تحریم تسلیحاتی علیه ایران را داشته باشد، باید مراقب این باشد که فوراً نقض خود در اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را برطرف کند.

«مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا، در نشست کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان کنگره در اواخر فوریه گفته بود که امیدوار است بتواند روسیه و چین را ترغیب کند تا پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را وتو نکنند و همچنین ابراز امیدواری کرد که اروپا خطر ارسال سلاح‌های روسی و چینی به ایران را جدی بگیرد، اما این درخواست آمریکا تا کنون با مخالفت‌های گسترده‌ای روبرو شده است.منبع: مهر