کد خبر : 96932

به گزارش خبرگزاری مهر، علی رضا زالی، اظهار داشت: با توجه به احتمال افزایش بار حجم مسافران مترو در روزهای آتی مقرر شد راهکارهایی برای تهیه ماسک‌های متناسب با پروتکل‌های بهداشتی و قیمت مناسب برای مسافران انجام پذیرد. به گفته فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، قرار است اقدامات کارشناسی در این زمینه […]به گزارش خبرگزاری مهر، علی رضا زالی، اظهار داشت: با توجه به احتمال افزایش بار حجم مسافران مترو در روزهای آتی مقرر شد راهکارهایی برای تهیه ماسک‌های متناسب با پروتکل‌های بهداشتی و قیمت مناسب برای مسافران انجام پذیرد.

به گفته فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، قرار است اقدامات کارشناسی در این زمینه با استفاده از ظرفیت شهرداری تهران، وزارت صمت و گروه‌های خیرین انجام پذیرد و به همین شکل زمینه تدارک و لجستیک مستمر و پابرجایی برای تهیه ماسک فراهم شود تا در اختیار مسافران مترو تهران قرار گیرد.

زالی با اشاره به اعمال نظارت بر لزوم استفاده از ماسک در مترو، گفت: خوشبختانه ۵۰ درصد شهروندان الزام استفاده از ماسک را رعایت می‌کنند و طبیعتاً این کار باعث کاهش شانس ابتلای افراد و انتشار ویروس در تماس‌های بالقوه نزدیک در مترو می‌شود.

وی تاکید کرد: استفاده از ماسک در مترو برای حفاظت خود فرد و دیگران الزامی است.

زالی با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: پس از آمادگی زیرساخت‌های لازم این کار محقق می‌شود. بنابراین دوستان در شهرداری و مترو در حال تدارک زیرساخت‌های لازم هستند تا بدون ایجاد مشکلی برای شهروندان این کار تحقق یابد.

وی در ادامه به برگزاری جلسه مشترک ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونا تهران با ریاست بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: از روزهای آغازین شروع اپیدمی کرونا، در زمینه لجستیک و فیلدهای بهداشتی و درمانی اقدامات و تعاملات سازنده‌ای میان ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونا تهران و بنیاد مستضعفان شکل گرفت.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از استمرار تعاملات و حمایت های همه جانبه بنیاد مستضعفان از ستاد مقابله با کرونا تهران خبر داد و گفت: در این جلسه اقدامات و برنامه‌های آتی این نهادها در راستای ریشه کنی کووید ۱۹ بررسی و مقرر شد این حمایت‌ها به شکل مستمر ادامه داشته باشد.

زالی با اشاره به اینکه ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونا امروز دهم اردیبهشت ماه میزبان مسئولان کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران و مدیرعامل مترو و ناوگان اتوبوسرانی بود، خاطرنشان کرد: در این جلسه نیز گزارش مبسوطی از تمامی اقدامات و اجرای پروتکل‌های بهداشتی ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه میزان استفاده مردم شهر تهران از ناوگان حمل و نقل عمومی در روزهای اخیر به شکل قابل توجهی افزایش یافته است، گفت: استفاده ۵۷۰ هزار نفر از مترو تهران در روزهای اخیر عدد قابل توجهی است.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با تاکید بر اینکه کاهش بار ترددها و ترافیک در سطح شهر نیازمند اجرای برنامه‌های مداخله‌ای و عمیق‌تر با همکاری نهادی‌هایی همچون پلیس راهور و مسئولان شهر تهران است، افزود: امروز در مناطق مرکزی تهران ۷۵ در صد بار ترافیکی افزایش یافت، که باید این موضوع بررسی و تمهیدات لازم برای کاهش ترددها و در ادامه ریشه کنی اپیدمی کرونا اعمال شود.منبع: مهر