کد خبر : 96707

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری مهر، شاول یانای تحلیلگر و کارشناس امور ایران و منطقه خلیج فارس روزنامه عبری زبان معاریو در یادداشتی که در پایگاه اطلاع رسانی این روزنامه منتشر شد، اقدام سپاه پاسداران در قرار دادن ماهواره در مدار زمین را یک دستاورد در بعد تکنولوژی دانست و اعتراف کرد با این […]به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری مهر، شاول یانای تحلیلگر و کارشناس امور ایران و منطقه خلیج فارس روزنامه عبری زبان معاریو در یادداشتی که در پایگاه اطلاع رسانی این روزنامه منتشر شد، اقدام سپاه پاسداران در قرار دادن ماهواره در مدار زمین را یک دستاورد در بعد تکنولوژی دانست و اعتراف کرد با این اقدام، ایران وارد باشگاه معدود کشورهایی شد که از این توانمندی بهره مند هستند.

این کارشناس صهیونیست با اشاره ضمنی به نگرانی و وحشت رژیم اسرائیل از این دست آورد نوشت: اگر اخبار رسیده درست باشند این دستاورد به ایران قدرت قابل توجهی بخشیده و بیانگر جهشی در توانمندی‌های فناورانه ایران چه در بعد غیر نظامی و چه نظامی آن است.

این تحلیلگر ادعا کرد ما به طور کامل از ساختار ماهواره پرتاب شده آگاهی داریم و اگر ایرانی‌ها بتوانند آن را راه اندازی کنند، صرف نظر از موفقیت آنها در پرتاب آن دیگر نمی‌توان محدوده‌ای برای خطراتی این ماهواره برای اسرائیل به وجود می‌آورد، قائل شد.

در بخش دیگری از تحلیل معاریو آمده است، نگرانی اصلی از این دست آورد محقق شدن پیشرفت بسیاری زیادی است که ایران از این طریق در بعد موشکی کسب کرده و از این پس هیچ نقطه‌ای در غرب آسیا خارج از تیر رس موشک‌های ایران نخواهد بود. البته منظور این تحلیلگر اسرائیلی از غرب آسیا همان سرزمین‌های اشغالی و تل آویو است.

این در حالی است که استقرار این ماهواره در مدار زمین ایران را در شرایطی وارد گروه انگشت شمار دارای توانمندی پرتاب موشک کرده است که این کشور تحت شدیدترین تحریم‌های اقتصادی قرار دارد.منبع: مهر