کد خبر : 96869

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که این کشور به منظور کمک به آمریکا برای مقابله با شیوع کرونا تجهیزات پزشکی از جمله البسه و ماسک محافظ به این کشور ارسال می‌کند. اردوغان پس از نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: «در شرایطی که […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که این کشور به منظور کمک به آمریکا برای مقابله با شیوع کرونا تجهیزات پزشکی از جمله البسه و ماسک محافظ به این کشور ارسال می‌کند.

اردوغان پس از نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: «در شرایطی که حتی کشورهای توسعه یافته خواهان پشتیبانی ترکیه می‌شوند، ما حمایت خود را به یک منطقه وسیع جغرافیایی، از بالکان گرفته تا آفریقا، ارزانی می‌کنیم».

وی در ادامه افزود: «ما در حال ارسال کمک پزشکی به آمریکا در روز سه شنبه هستیم، و این کمک شامل ماسک‌های جراحی، ماسک‌های N۹۵، البسه محافظ و مواد ضدعفونی کننده می‌شود».

بنا به گفته رئیس جمهور ترکیه، محموله کمک‌های پزشکی این کشور توسط یک فروند هواپیمای نظامی ترکیه ارسال می‌شود.

گفتنی است که کمک‌های پزشکی آنکارا به آمریکا در شرایطی صورت می‌گیرد که ترکیه با بیش از ۱۱۲ هزار مورد ابتلای قطعی به کووید -۱۹، پس از آمریکا و کشورهای اروپایی ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و انگلیس دارای بالاترین شمار مبتلایان در میان کشورهای جهان بشمار می‌رود.

داده‌های وزارت بهداشت و درمان ترکیه در روز دوشنبه شمار کل قربانیان این بیماری ویروسی را ۲۹۰۰ تن اعلام کرد.منبع: مهر