کد خبر : 97595

به گزارش خبرنگار مهر، از بدو ورود احمد سعادتمند مدیرعامل جدید آبی ها به ساختمان سعادت آباد، یکی از چالش‌های جدی او انتخاب یک کارگزار برای تجاری سازی برند این باشگاه بود. اتفاقی که چندی پیش برای پرسپولیس روی داد و این تیم تاحدودی بابت حامیان مالی و تامین بخشی از بدهکاری هایش نفس راحت […]به گزارش خبرنگار مهر، از بدو ورود احمد سعادتمند مدیرعامل جدید آبی ها به ساختمان سعادت آباد، یکی از چالش‌های جدی او انتخاب یک کارگزار برای تجاری سازی برند این باشگاه بود. اتفاقی که چندی پیش برای پرسپولیس روی داد و این تیم تاحدودی بابت حامیان مالی و تامین بخشی از بدهکاری هایش نفس راحت کشید.

استقلال پیش از این نیز قراردادی با یک کارگزار منعقد کرده بود که سعادتمند این قرارداد را به صورت کامل برای تامین منابع کافی مالی این تیم مناسب نمی‌دید و از همین رو با کارگزار دیگری وارد مذاکره شد. کارگزاری که یک شرکت فولادی بود و پس از مذاکرات مفصل با مدیرعامل آبی‌ها به توافق رسید.

این کارگزار حتی قبل از عقد هر قراردادی به منظور اثبات حسن نیت و باز کردن گره‌ای از مشکلات آبی‌ها مبلغی را هم به حساب باشگاه واریز کرد تا مدیر جدید بتواند قسمتی از مشکلات مالی باشگاه را حل نماید.

این اتفاقات درحالی پیش می‌رفت که همچنان کارگزار قبلی باشگاه خود را صاحب حق می‌داند و از سوی دیگر از سوی وزارت ورزش و جوانان نیز برای استفاده از کارگزاری که با پرسپولیس قراداد خود را به شکل جدیدی تمدید کرده بود توصیه می‌شد.

با این وجود سعادتمند قرارداد جدیدی را با کارگزار مد نظر خود منعقد کرد که در این قرارداد کارگزار جدید متعهد گردید حداقل مبلغ ۵۵ میلیارد تومان در طول یک سال به باشگاه پرداختی داشته باشد.

پس از امضای این قرارداد از سوی سعادت‌مند، این قرارداد برای نهایی شدن باید به امضای یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه نیز می‌رسید و در حالی که قرارداد در اختیار یکی از اعضا برای امضا قرار گرفت، تماس‌های یکی دیگر از اعضای هیات مدیره که از پایه مخالف این قرارداد بود منجر به عدم امضا از سوی عضو دیگر هیات مدیره شد.

در کنار مخالفت اعضای هیات مدیره برای امضای نهایی این قرارداد، توصیه‌ها برای توافق با کارگزار مد نظر وزارت ورزش با ارقامی بالاتر از کارگزار فعلی وجود دارد و از همین رو ممکن است در صورت عدم امضای قرارداد کارگزار از سوی یکی از اعضای هیات مدیره، طی امروز و فردا توافقات جدیدی بین آبی‌ها با کارگزار دیگری روی دهد.

در صورت توافق با کارگزار جدید، این کارگزار باید پرداختی های شرکتی که هم اکنون به عنوان کارگزار باشگاه شناخته می شود را بازگرداند.منبع: مهر