کد خبر : 96996

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، جنبش نجباء عراق اعلام کرد که آمریکا از طریق انتقال تعداد زیادی از تروریست‌ها از سوریه به عراق، بر بازگشت تروریست‌ها به این کشور اصرار دارد. این جنبش اعلام کرد: تحریک داعش در شرق فرات و تحولات جاری در کرکوک و عملیات تروریستی در این منطقه دلیلی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، جنبش نجباء عراق اعلام کرد که آمریکا از طریق انتقال تعداد زیادی از تروریست‌ها از سوریه به عراق، بر بازگشت تروریست‌ها به این کشور اصرار دارد.

این جنبش اعلام کرد: تحریک داعش در شرق فرات و تحولات جاری در کرکوک و عملیات تروریستی در این منطقه دلیلی بر اثبات نقشه شوم آمریکا است.

جنبش نجباء عراق تاکید کرد: آمریکا هم چنان در سیاست خارجه خود به نقشه عراق به عنوان بخشی از پروژه گسترده خود برای تجزیه مذهبی می‌نگرد.

این جنبش اعلام کرد: مشکل حضور نظامیان آمریکایی در منطقه از این لحاظ است که آمریکا به دنبال تغییر ژئو استراتژیک در جهان عرب است.

پیش از این نیز نصر الشمری معاون دبیرکل این جنبش در سخنانی تأکید کرده بود: هواپیماهایِ اشغالگران آمریکایی، استفاده از آسمان بغداد برای هر اقدامی را مجاز می‌دانند.

وی اظهار داشت: مردم عراق به دنبال برخورداری از یک زندگی کریمانه هستند و این خواسته تنها با بیرون راندن نیروهای آمریکایی محقق می‌شود.

معاون دبیرکل نجباء اظهار داشت: ما از هدف خود مبنی بر بیرون راندن اشغالگران آمریکایی از خاک عراق منحرف نخواهیم شد.منبع: مهر