کد خبر : 96398

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر با یادآوری توئیت دو سال قبل خود به آمریکایی‌ها نوشت: یادآوری سالانه. وی در توئیت دو سال قبل خود نوشته بود: به نظر می‌رسد که نیروی دریایی آمریکا نمی‌تواند راهش را در آب‌های ما پیدا کند؛ احتمالاً به این خاطر […]به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر با یادآوری توئیت دو سال قبل خود به آمریکایی‌ها نوشت: یادآوری سالانه.

وی در توئیت دو سال قبل خود نوشته بود: به نظر می‌رسد که نیروی دریایی آمریکا نمی‌تواند راهش را در آب‌های ما پیدا کند؛ احتمالاً به این خاطر که اسم آن را نمی‌دانند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران ادامه داد: خلیج فارس دو هزار سال پیش از آنکه ایالات متحده به‌وجود بیاید به همین نام بوده است. یا اینکه نمی‌دانند هفت هزار مایل دورتر از خانه خود، اطراف خانه ما چه می‌کنند.

گفتنی است، نیروی تروریستی سنتکام روز گذشته اعلام کرد که ۱۱ قایق تندرو متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحرکاتی در کنار ۶ کشتی جنگی آمریکا در خلیج فارس انجام داده‌اند. در اطلاعیه آمریکایی‌ها از واژه مجعول به جای خلیج فارس استفاده شده بود.
 منبع: مهر