کد خبر : 96030

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: مساله انتظار ظهور یک منجی جزو اعتقادات همه ادیان آسمانی است و در دین اسلام بویژه در مذهب تشیع رنگ و بوی خاص خودش را دارد و ما خیلی صریح‌تر و با نام و نشان از آن منجی یاد […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: مساله انتظار ظهور یک منجی جزو اعتقادات همه ادیان آسمانی است و در دین اسلام بویژه در مذهب تشیع رنگ و بوی خاص خودش را دارد و ما خیلی صریح‌تر و با نام و نشان از آن منجی یاد می‌کنیم. طبق روایات ما هرکس زمان ظهور را تعیین کند دروغگو است.

روحانی گفت: انتظار ظهور حضرت ولی عصر هم به معنای امید به آینده است و هم به معنای آمادگی برای صلح و عدالت در سراسر جهان است بنابراین هرکس که منتظر است در زندگی فردی و جمعی خود الگویش تلاش برای رسیدن به عدالت است؛ چنین کسی منتظر است.

وی تاکید کرد: مهدویت یک جهان بینی واقعی به ما می‌دهد. این ایمان و اعتقاد می‌تواند زندگی ما را نشاط ببخشد و ما را از ناامیدی و غم و غصه برهاند و آینده جهان را زیبا و باشکوه و پر از عدل و داد کند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: ۲۰ فروردین روز هسته‌ای است و ما همه ساله جشن هسته‌ای می‌گیریم و افتتاح‌های فراوانی داریم و امسال هم برنامه ریزی داشتیم اما به دلیل اینکه اجتماعات را نمی‌توانیم برگزار کنیم، به یک فرصت دیگر موکول می‌کنیم تا همه این دستاوردها برای مردم تشریح شود. این دستاوردها در زمینه پزشکی و بهداشت و درمان جایگاه ویژه ای دارد. دیروز در ویدئو کنفرانسی که با استان‌ها داشتیم در یکی از استان‌ها یک مرکز پرتودهی گاما، ماسک‌ها را پرتو دهی می‌کند.

روحانی گفت: موضوع کرونا گرچه سختی‌هایی را برای ما داشت اما در زمینه علم و دانش و شرکت‌های دانش بنیان در زمینه سلامت و نیازمندی‌های بخش پزشکی قدم‌های بسیار خوبی برداشته شده است و امروز در کیت‌های آزمایشگاهی روی پای خودمان می‌ایستیم.

ادامه دارد…منبع: مهر