کد خبر : 95514

به گزارش خبرگزاری مهر، در شرایطی که کشور اسپانیا در تلاشی جانفرسا برای مقابله با بزرگترین بحران بهداشتی جهان طی یکصدساله اخیر است، شمار کل قربانیان ویروس کرونا در این کشور اروپایی از کل جانباختگان آن در چین نیز فراتر رفت. طبق گزارش رویترز، اسپانیا با ثبت ۳۴۳۴ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا […]به گزارش خبرگزاری مهر، در شرایطی که کشور اسپانیا در تلاشی جانفرسا برای مقابله با بزرگترین بحران بهداشتی جهان طی یکصدساله اخیر است، شمار کل قربانیان ویروس کرونا در این کشور اروپایی از کل جانباختگان آن در چین نیز فراتر رفت.

طبق گزارش رویترز، اسپانیا با ثبت ۳۴۳۴ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا اکنون پس از ایتالیا بالاترین شمار قربانیان این بیماری مهلک را در جهان داراست.

خانه‌های سالمندان در سرتاسر این کشور مملو از بیماران کرونایی است و یک باشگاه اسکیت در شهر مادرید نیز به مرده شوی خانه موقت تبدیل شده است.

در این میان، مقامات اسپانیا آزمایش جمعی گروهی از کارگران دولتی را آغاز کرده‌اند.

از سوی دیگر، ارتش اسپانیا از ناتو درخواست ارسال دستگاه‌های کمک تنفسی، لباس‌های محافظ و کیت‌های تشخیص کرونا کرده است.

افزون بر آن، دولت اسپانیا نیز محموله ماسک، دستکش، کیت‌های تشخیص کرونا و دستگاه‌های کمک تنفسی را با ارزشی بالغ بر ۴۳۲ میلیون یورو (۴۶۷ میلیون دلار) سفارش داده که نخستین بخش از این محموله قرار است در هفته جاری دریافت شود.منبع: مهر