کد خبر : 96472

به گزارش خبرنگار مهر، دولت به دنبال شیوع ویروس کرونا و کاهش قدرت خرید مردم، مقرر کرد که به حساب سرپرستان خانوار مبلغ یک میلیون تومان به صورت وام واریز شود که اقساط ماهانه برای هر خانوار مبلغ ۳۵ هزار تومان است که از یارانه تیرماه سال جاری به بعد کسر خواهد شد. مطابق با […]به گزارش خبرنگار مهر، دولت به دنبال شیوع ویروس کرونا و کاهش قدرت خرید مردم، مقرر کرد که به حساب سرپرستان خانوار مبلغ یک میلیون تومان به صورت وام واریز شود که اقساط ماهانه برای هر خانوار مبلغ ۳۵ هزار تومان است که از یارانه تیرماه سال جاری به بعد کسر خواهد شد.

مطابق با اعلام دولت، سرپرستان خانوار پس از دریافت پیامک از سرشماره v.refah باید کد ملی را به شماره ۶۳۶۹ ارسال کنند.

طی روزهای اخیر شایعاتی درمورد نحوه ارسال کد ملی به سرشماره ۶۳۶۹ مطرح شده مبنی بر اینکه حتماً باید مطابق با اصل کد ملی، خط فاصله‌ها نیز گذاشته شود در غیر این صورت، پیامک ارسالی، مورد تأیید قرار نمی‌گیرد.

خبرنگار مهر، صحت این موضوع را از حسین میرزایی، سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا پیگیری کرد.

وی در گفت و گو با خبرنگار مهر با رد این شایعه، گفت: به هیچ وجه نیاز به استفاده از خط فاصله برای نوشتن کد ملی نیست و صرفاً نوشتن اعداد پشت سر هم کفایت می‌کند.

وی یادآور شد: قبلاً اعلام شده بود سرپرستان خانوارها منتظر دریافت پیامک از سرشماره v.refah بمانند و سپس کد ملی را به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کنند اما اینک عرض می‌کنم که سرپرستان خانوار حتی اگر از سرشماره v.refah پیامک دریافت نکردند هم می‌توانند کد ملی اعضای خانوار خود را حداکثر تا روز یکشنبه ۹۹/۲/۷ از طریق تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است صرفاً به شماره ۶۳۶۹ پیامک کنند.

میرزایی تاکید کرد: هیچ گونه وبسایتی برای این وام وجود ندارد.منبع: مهر