کد خبر : 95801

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت که شیوع ویروس «کووید -۱۹» ادامه می‌یابد و جهان در روزهای آتی با بیش از یک میلیون مورد ابتلاء روبرو خواهد شد. وی در نشستی در روز چهارشنبه اعلام کرد: «ظرف پنج هفته گذشته، ما شاهد رشد تصاعدی موارد […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت که شیوع ویروس «کووید -۱۹» ادامه می‌یابد و جهان در روزهای آتی با بیش از یک میلیون مورد ابتلاء روبرو خواهد شد.

وی در نشستی در روز چهارشنبه اعلام کرد: «ظرف پنج هفته گذشته، ما شاهد رشد تصاعدی موارد ابتلای جدید به ویروس کووید -۱۹ بوده‌ایم که تقریباً به تمام کشورها، سرزمین و منطقه سرایت کرده است. شمار قربیانیان نیز ظرف یک هفته گذشته بیش از دوبرابر شده است. در روزهای آتی، ما به یک میلیون مورد قطعی ابتلاء به کووید -۱۹ خواهیم رسید با ۵۰ هزار قربانی».

تدروس آدهانوم در ادامه خاطرنشان کرد که عمیقاً نگران تشدید سریع و شیوع جهانی این بیماری عفونی است و اینکه سازمان بهداشت جهانی دریافته است که «ویروس کووید -۱۹ می‌تواند پیامدهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی خطیری داشته باشد».

مدیرکل سازمان بهاشت جهانی همچنین تأکید کرد که بسیاری از کشورهای جهان از مردم خود خواسته‌اند تا در خانه بمانند و تحرک جمعیتی را متوقف کرده‌اند، که این می‌تواند به محدود کردن انتقال ویروس کمک کند اما در عین حال ممکن است پیامدهای ناخواسته ای برای فقیرترین و آسیب پذیرترین افراد داشته باشد».

وی همچنین گفت که از دولتها خواسته تا تدابیر رفاهی را به مرحله اجرا گذارند تا از این رهگذر، «اطمینان یابند که افراد آسیب پذیر از غذا و ضروریات زندگی در جریان این بحران برخوردار باشند».منبع: مهر