کد خبر : 95861

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبری طلوع، «اشرف غنی» رئیس جمهرو افغانستان، در دیدار با شماری از اعضای مجلس نمایندگان گفت که او از عبدالله عبدالله خواسته که تمام همکاران مطرح‌اش را برای عضویت در کابینه معرفی کند. غنی افزود: «کابینۀ افغانستان حداکثر یک زمین سیاسی است که تمام ملت افغانستان در […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبری طلوع، «اشرف غنی» رئیس جمهرو افغانستان، در دیدار با شماری از اعضای مجلس نمایندگان گفت که او از عبدالله عبدالله خواسته که تمام همکاران مطرح‌اش را برای عضویت در کابینه معرفی کند.

غنی افزود: «کابینۀ افغانستان حداکثر یک زمین سیاسی است که تمام ملت افغانستان در آن باشد…. به دکتر عبدالله پیشنهاد کردم که تمام همکارانش که مطرح هستند را برای عضویت در کابینه معرفی کند.

این درحالی است که رئیس‌جمهور غنی، روند معرفی اعضای کابینۀ جدید را که در پی جنجال‌های انتخاباتی با تأخیر روبه‌رو شد، آغاز کرده‌است. اخیراً وی عبدالهادی ارغندیوال را به عنوان وزیر دارایی و ضیا سراج را به ریاست امنیت ملی معرفی کرده‌است.

غنی همچنین داوود سلطان زوی را به عنوان شهردار کابل و شاکر گارگر را به‌عنوان رئیس دفتر مقام ریاست‌جمهوری گماشته‌است.

این همه درحالی صورت می‌گیرد که جنجال‌های انتخاباتی میان او و عبدالله عبدالله هنوز حل نشده‌اند.

اشرف غنی و عبدالله عبدالله که هردو به‌عنوان رئیس‌جمهور مراسم تحلیف را به جا آورده‌اند، تاکنون نتوانسته‌اند این اختلاف‌ها را حل کنند.منبع: مهر