کد خبر : 96374

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در گفت و گویی درباره فعالیت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) اظهارداشت: قرارگاه امام حسن (ع) در راستای سخنانی که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سخنرانی نیمه شعبان داشتند توسط فرمانده کل […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در گفت و گویی درباره فعالیت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) اظهارداشت: قرارگاه امام حسن (ع) در راستای سخنانی که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سخنرانی نیمه شعبان داشتند توسط فرمانده کل سپاه و برای کمک به خانواده‌هایی که تحت تأثیر بیماری کرونا، شغل و کار خود را از دست داده‌اند و دچار مشکلات معیشتی شده‌اند راه اندازی شده است.

وی در خصوص اهداف قرارگاه امام حسن (ع) افزود: چند کار مشخص در این قرارگاه پیگیری می‌شود؛ از ظرفیت ۵۴ هزار پایگاه مقاومتی که بسیج در جغرافیای ایران دارد، برای کمک به نیازمندانی که بر اثر کرونا با مشکلات مالی مواجه شده‌اند، استفاده کنیم و کمک‌های مردمی را در شهرستان‌ها و محلاتی که ۵۴ هزار پایگاه بسیج در آنها حضور دارند، جمع آوری کند که باعث می‌شود هم از افرادی که دچار مشکل شده‌اند مخاطب شناسی شود و هم باعث هم‌افزا کردن کمک‌های مردمی برای توزیع بسته‌های معیشتی خواهد شد.

سردار شریف اظهار داشت: این روند تا مدتی که دولت بتواند شرایط را به حالت اول برگرداند و مشاغلی که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند، بتوانند شروع به فعالیت کنند، ادامه خواهد داشت.

سخنگوی سپاه تاکید کرد: بخشی از کار قرارگاه امام حسن (ع) ریل‌گذاری برای کمک و تحت پوشش قرار دادن خانواده‌هایی است که حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هستند، این کمک دو تا سه ماه طول خواهد کشید تا شرایط به حالت عادی برگردد.

سردار شریف ادامه داد: به هر حال در کشور نهادهایی حمایتی مانند کمیته امداد، سازمان بهزیستی، سازمان اجرایی فرمان امام (ره) و آستان قدس رضوی وجود دارد که به نیازمندان کمک می‌کنند و در این ایام نیز به لحاظ قانونی و وظایف سازمانی که دارند، دست به خیر و کمک حال هستند، اما این کار مضاعفی است که هم کمک مؤثری انجام شود و هم هماهنگی به منظور ایجاد مساوات در جمع آوری و توزیع کمک‌ها صورت بگیرد. این جلسه برای این منظور تشکیل شد و بخش عمده عملیات اجرایی را هم سازمان بسیج با هدایت فرمانده‌های سپاه استانی انجام خواهد داد.

وی در خصوص هماهنگی بین ستادهای قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) تصریح کرد: این جلسه برای هماهنگی تشکیل شده بود تا دوباره کاری صورت نگیرد یا فرد و محله‌ای مورد کم توجهی واقع نشود. البته آنها ساختارهای سازمانی خود را دارند و فعالیتشان را انجام می‌دهند، این قرارگاه کار مضاعفی است که بتوانند جمعیت بیشتری را تحت پوشش قرار دهند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به هماهنگی این قرارگاه با دولت گفت: در فرایند مبارزه با کرونا، سپاه و بسیج کمک حال دولت هستند تا کشور از این مرحله عبور کند. هماهنگی صد درصدی بین مجموعه دولت، نهادهای حمایتی و مجموعه سپاه و بسیج برای تحقق رهنمود مقام معظم رهبری درباره معیشت مردم، وجود دارد و هیچ گونه ناهماهنگی به لطف خدا وجود نداشته است.

سردار شریف با اشاره به ادامه تشکیل جلسه‌های قرارگاه امام رضا (ع) افزود: همه جلسات رسانه‌ای نمی‌شود شعب قرارگاه امام رضا (ع) در سپاه، ارتش، وزارت دفاع و نیروی انتظامی در حال فعالیت هستند، جلسه مرکزی که به ریاست رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار می‌شود، به صورت منظم و حداقل هفته‌ای یک بار برگزار می‌شود. برخی از جلسات آن رسانه‌ای می‌شود و برخی نیز ضرورتی برای رسانه‌ای شدن آن نیست.منبع: مهر