کد خبر : 96318

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، «اولیور واندکاستیلی»، مدیر سازمان کمک رسانی بین‌المللی ویژه ایران در بیانیه‌ای به نقش مخرب و منفی تحریم‌های آمریکا در کمک رسانی به ایران در جریان بحران شیوع کرونا اشاره کرد. در این ارتباط، مدیر سازمان کمک رسانی بین‌المللی ویژه ایران در بیانیه خود گفته است که یکی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، «اولیور واندکاستیلی»، مدیر سازمان کمک رسانی بین‌المللی ویژه ایران در بیانیه‌ای به نقش مخرب و منفی تحریم‌های آمریکا در کمک رسانی به ایران در جریان بحران شیوع کرونا اشاره کرد.

در این ارتباط، مدیر سازمان کمک رسانی بین‌المللی ویژه ایران در بیانیه خود گفته است که یکی از مشکلات کمک رسانی بین‌المللی به ایران، مشکلات مربوط به شفاف سازی مسائل حقوقی مربوط به تحریم‌ها جهت اطمینان از ورود لوازم پزشکی و داروها به ایران است و این امر موجب کند شدن و کاهش سرعت اقدامات لازم پزشکی در هفته‌های نخستین شیوع ویروس کرونای جدید شد.

این نخستین بار نیست که مقامات بین المللی به تأثیر منفی تحریم‌ها علیه ایران همزمان با بحران جهانی شیوع کرونا اشاره می‌کنند.

پیشتر نیز مقامات ارشد پاکستان، چین، روسیه و حتی برخی نمایندگان کنگره آمریکا در اظهارات خود و یا با انتشار نامه از کاخ سفید خواسته بودند که به دلیل شیوع کرونا، تحریم‌ها علیه ایران را تسهیل کند.

با وجود درخواست‌های جهانی، اما تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران همچنان ادامه دارد و حتی فراتر از آن وزارت خارجه آمریکا از اعلام برخی تحریم‌های جدید علیه شخصیت‌های حقیقی و حقوقی ایرانی و مرتبط با ایران خبر داده که این موضوع با انتقادات بسیاری روبرو شده است.منبع: مهر