کد خبر : 94819

به گزارش خبرگزاری مهر، دریادار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه صبح امروز(دوشنبه) در مراسم کاشت نهال در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) اظهار داشت: باید تلاش شود در برنامه‌های نهال‌کاری که در سپاه صورت می‌گیرد، نهال‌های مثمر مانند نهال بادام کاشته شود. وی با اشاره به نهال‌کاری در ۴۱ هزار هکتار […]به گزارش خبرگزاری مهر، دریادار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه صبح امروز(دوشنبه) در مراسم کاشت نهال در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) اظهار داشت: باید تلاش شود در برنامه‌های نهال‌کاری که در سپاه صورت می‌گیرد، نهال‌های مثمر مانند نهال بادام کاشته شود.

وی با اشاره به نهال‌کاری در ۴۱ هزار هکتار از اراضی متعلق به سپاه پاسداران گفت: می‌توان بر وسعت نهال‌کاری در این اراضی افزود.

جانشین فرمانده کل سپاه همچنین به موضوع شیوع بیماری کرونا اشاره و بیان کرد: هر حادثه‌ای مانند بیماری ناشی از ویروس کرونا که به‌وجود می‌آید، آثار حسنه‌ای هم دارد که از آن جمله می‌توان به افزایش مهربانی در جامعه اشاره کرد.

سردار فدوی در ادامه در باره اقدامات سپاه و بسیج برای مقابله با کرونا، نیز گفت: برای مبارزه با بیماری‌هایی مانند کرونا قرارگاهی دائمی در سپاه به نام شفا راه اندازی شده است و درباره همه امورات، امکانات و توانمندی‌های انسانی سپاه و بسیج برای کمک به این موضوع در این قرارگاه تصمیم گیری می‌شود. علاوه بر این با قرارگاه کشوری مقابله با کرونا که به ریاست وزیر بهداشت است نیز همکاری و تعامل وجود دارد.

وی ادامه داد: روز گذشته برای شهر تهران با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف جلسه‌ای در قرارگاه ثارالله به ریاست فرمانده کل سپاه برگزار کردیم و تصمیمات خوبی در این جلسه اتخاذ شد که از جمله آن‌ها می‌توان به بخشودگی اجاره اسفند و فروردین املاک وابسته به بنیاد مستضعفان اشاره کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: از امروز تعداد زیادی تخت نقاهتگاه توسط سپاه در اختیار مجموعه‌های تخصصی با مسئولیت آقای دکتر زالی قرار خواهد گرفت تا بیمارانی که دوره بیمارستان را طی کردند و باید در مجموعه‌ای قرار گیرند تا بهبود کامل پیدا کنند و ناقل نباشند، در این مجموعه باشند.

وی با اشاره به آسیب دیدن برخی کسب و کارها در اثر شیوع ویروس کرونا، خاطر نشان کرد: تصمیماتی هم برای عزیزانی که به دلیل این شیوع این ویروس در کسب و کارشان متضرر شدند اتخاذ و قرار شد مجموعه‌های مختلف مثل سپاه، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام که می‌توانند دخیل باشند، منابعی را تامین کنند تا به نوعی جبران بیکاری این عزیزان باشد.منبع: مهر