کد خبر : 94809

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «سالواتوره فارینا» رئیس ستاد ارتش ایتالیا به ویروس کرونا مبتلا شده و از این رو، در منزل مسکونی خود در قرنطینه بسر می‌برد. این مقام ارتش ایتالیا پس از احساس ناخوشی و سپس مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش کرونا اعلام کرد که در منزل خود را قرنطینه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «سالواتوره فارینا» رئیس ستاد ارتش ایتالیا به ویروس کرونا مبتلا شده و از این رو، در منزل مسکونی خود در قرنطینه بسر می‌برد.

این مقام ارتش ایتالیا پس از احساس ناخوشی و سپس مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش کرونا اعلام کرد که در منزل خود را قرنطینه کرده است.

گفته می‌شود که ژنرال فدریکو بوناتو، به عنوان جانشین وی تعیین شد.

گفتنی است که ویروس کرونا در ایتالیا به سرعت شیوع پیدا کرده و با ثبت ۳۶۶ مورد مرگ ناشی از ابتلاء به این ویروس در روز یکشنبه، کانون بحران اروپا از لحاظ شیوع این بیماری واگیردار به شمار می‌رود.

در همین ارتباط، نخست وزیر این کشور بامداد یکشنبه اعلام کرد که برای مقابله با شیوع این بیماری در یک برنامه گسترده بخش‌های پرجمعیت از جمله ناحیه لومباردی قرنطینه می‌شوند.

جوزپه کنته گفته است که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تمام منطقه لومباردی و شماری از استان‌های دیگر شامل تدابیر ویژه جدید خواهند شد.

تدابیر سختگیرانه دولت ایتالیا تقریباً یک چهارم کل جمعیت این کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

طبق گزارش رسانه‌ها، دست کم ۱۶ میلیون نفر در شمال ایتالیا قرنطینه شده اند و این قرنطینه حداقل تا روز سوم آوریل به قوت خود باقی خواهد ماند.منبع: مهر