کد خبر : 94826

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، مصطفی حمدان دبیر کل جنبش ناصریین مستقل لبنان با اشاره به آمار عجیبی که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره تلفات و خسارات ارتش سوریه به دست ارتش ترکیه می‌دهد، آنرا به تمسخر گرفت. وی در شبکه‌های اجتماعی نوشت: آمار تلفات ارتش سوریه که رجب طیب […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، مصطفی حمدان دبیر کل جنبش ناصریین مستقل لبنان با اشاره به آمار عجیبی که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره تلفات و خسارات ارتش سوریه به دست ارتش ترکیه می‌دهد، آنرا به تمسخر گرفت.

وی در شبکه‌های اجتماعی نوشت: آمار تلفات ارتش سوریه که رجب طیب اردوغان به شکل جعلی ارائه می‌کند و اینکه این تعداد نظامی سوریه را کشته و تجهیزات و ادوات آنرا منهدم کرده است، تخیلی و هالیوودی است به ویژه که با وجود برقراری آتش بس هم این آمار ادامه دارد.

حمدان افزود: این بیشتر شبیه بیانیه‌های وزارت بهداشت ترکیه درباره افزایش مبتلایان به کرونا به هزار نفر در روز است.

گفتنی است که اردوغان رئیس جمهور ترکیه و رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه این روزها از جانب بسیاری از منتقدان و مخالفان خود مورد پرسش‌های چالش برانگیز قرار گرفته است زیرا وی هر روز در نشست خبری آماری ارائه می‌دهد که ناشی از اوهام وی است و با عقل جور در نمی‌آید. زیرا اگر آمار هزاران کشته ارتش سوریه و دهها تانک و ادوات و خودروهای نظامی که از سوی اردوغان ارائه می‌شود، درست باشد که باید ارتش سوریه زمین گیر شده بود و نه تنها در ادلب که در دیگر مناطق هم حرفی برای گفتن نداشته باشد اما تحولات میدانی گویای واقعیت دیگری است. به طور مثال وی روز گذشته ادعا کرد: «۳۴۰۰ نفر از نظامیان سوریه را کشتیم!».منبع: مهر