کد خبر : 93002

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر پیشبرد امور عراق و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا دوشنبه شب به صورت تلفنی گفتگو و رایزنی کردند. عبدالمهدی در این تماس تلفنی به اهمیت تقویت تدابیر امنیتی توسط نیروهای عراقی برای حفاظت از سفارت آمریکا در بغداد و پیگیری تحقیقات و […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر پیشبرد امور عراق و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا دوشنبه شب به صورت تلفنی گفتگو و رایزنی کردند.

عبدالمهدی در این تماس تلفنی به اهمیت تقویت تدابیر امنیتی توسط نیروهای عراقی برای حفاظت از سفارت آمریکا در بغداد و پیگیری تحقیقات و تدابیر لازم برای جلوگیری از تعرض به هیأت‌های دیپلماتیک اشاره نمود.

وی همچنین بر اهمیت آرامش در منطقه و احترام گذاشتن همه به حاکمیت عراق و عدم دخالت در امور داخلی این کشور و تلاش‌های جدی و سازنده برای تحقق این موضوع تاکید کرد.

در همین حال، وزیر خارجه آمریکا نیز آمادگی ایالات متحده آمریکا برای انجام مذاکرات جدی پیرامون حضور نظامیان این کشور در عراق را اعلام کرد.

از سوی دیگر، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه مربوط به تماس تلفنی پمپئو با نخست‌وزیر عراق، در ادعایی واهی و فرافکنانه مدعی شده است که حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد توسط آنچه گروه‌های وابسته به ایران نامید، انجام گرفته است.

وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه تأیید کرده است که در این حمله راکتی یک نفر زخمی شده است.منبع: مهر