کد خبر : 93065

به گزارش خبرنگار مهر، پس از آنکه کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت میزبانی در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را به تیم‌های ایرانی ندهد، هیاتی متشکل از مدیران تیم‌های شرکت کننده، فدراسیون فوتبال و نماینده وزارت ورزش هفته گذشته راهی مالزی شد و روز پنجشنبه گذشته پس از چند ساعت جلسه به توافق رسیدند تا […]به گزارش خبرنگار مهر، پس از آنکه کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت میزبانی در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را به تیم‌های ایرانی ندهد، هیاتی متشکل از مدیران تیم‌های شرکت کننده، فدراسیون فوتبال و نماینده وزارت ورزش هفته گذشته راهی مالزی شد و روز پنجشنبه گذشته پس از چند ساعت جلسه به توافق رسیدند تا دیدارهای پلی آف دو نماینده ایران خارج از خانه برگزار شود.

همچنین مقرر شد که در دیدارهای رفت مرحله گروهی تیم‌های ایران مهمان باشند و در دور برگشت هر سه بازی را میزبان باشند.

تیم‌های استقلال و شهرخودرو روز سه شنبه با پیروزی برابر حریفان خود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان راه پیدا کردند اما صبح امروز چهارشنبه کنفدراسیون فوتبال آسیا در اطلاعیه‌ای جدید توافق قبلی خود را نادیده گرفت و اعلام کرد که میزبانی تیم‌های ایرانی باید از نظر امنیتی بررسی شود.

پس از انتشار این خبر بود که از سوی تیم‌های ایرانی اعتراضی به کنفدراسیون آسیا ارسال شد و ساعاتی بعد این کنفدراسیون بند امنیتی در انتهای بیانیه خود را برداشت. با این حال این رفت و برگشت کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظری که از ابتدا داشته است ابهامات را همچنان برای میزبانی تیم‌های ایرانی حفظ خواهد کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا از زمان اعلام نظر اول خود تاکنون چند بار نظرش را تغییر داده که آخرین آن امروز و پس از بیانیه جدیدش بود. به نظر می‌رسد فشارهایی که به مسئولان فوتبال آسیا وارد می‌شود باعث چنین تصمیم و تغییراتی می‌شود.

این برای دومین بار بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا بند امنیتی را را از انتهای خبرها و بیانیه‌هایش را حذف کرد و پیش بینی می‌شود با توجه به اتفاقات اخیر این تصمیم بازهم دچار تغییر خواهد شد و کنفدراسیون فوتبال آسیا بازهم نظرش را تغییر خواهد داد!منبع: مهر