کد خبر : 92946

در این مراسم معارفه از زحمات غلامرضا رجبی تقدیر و محمدرضا پارسا اصیل به عنوان مدیرکل جدید گمرک آبادان معارفه شد.

به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴ : امروز دوشنبه ۷ بهمن ماه ناظر گمرکات خوزستان همراه با معاونان حراست، امور مالی- اداری و مسافری در آبادان حاضر و مراسم معارفه مدیرکل جدید برگزار شد.

در این مراسم معارفه از زحمات غلامرضا رجبی تقدیر و محمدرضا پارسا اصیل به عنوان مدیرکل جدید گمرک آبادان معارفه شد.

پارسا اصیل فعالیت در واحدهای مختلف بودجه، امور مالی، آموزش و همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل گمرک بندرامام را در کارنامه کاری خود دارد.

بنابر همین گزارش غلامرضا بلوطی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل گمرک آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گمرک ‌آبادان با توجه به موقعیت جغرافیایی که در مرکز شهر آبادان واقع شده از جایگاه، موقعیت و تأثیرگذاری ویژه ای هم برخوردار است.

وی افزود: از نام این خیابان های این شهر تأثیرگذاری گمرک قابل حدس است، به عنوان مثال خیابان ته لنجی ها از کمک و یاری گمرک رونق و روزی گرفته است و در نهایت همین موضوع بر زندگی تمام افراد ساکن در منطقه همجوار هم تاثیر می گذارد.

ناظر گمرکات خوزستان با اشاره به اینکه گمرک آبادان از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است که به صورت مستقیم بر معیشت مردم تاثیر بگذارد، تصریح کرد: تلاش کردیم تا پرسنلی در گمرک آبادان ادامه خدمت داشته و انجام وظیفه کنند که از حال و روز مردم درک خوبی داشته باشند.

بلوطی میرزا بیان کرد: آبادان یکی از شهرهای استان خوزستان است که بر پایه تجارت به رونق رسیده به همین دلیل امیدوارم که مدیرکل جدید گمرک آبادان با تلاش های خود سعی کند که چرخ این رونق متوقف نشود تا مردم از نعمات آن استفاده کنند و در سطح بازار و اجتماع تأثیرگذاری این خدماتی که از سوی نظام و دولت خدمتگزار برای مردم درنظر گرفته می شود را ببینیم.

وی یادآور شد: اداره کل گمرک آبادان جزو گمرکات متوسط استان خوزستان است و می‌تواند همپای گمرک خرمشهر باشد؛ هر چند که گمرک خرمشهر بزرگتر است ولی در هر صورت گمرک آبادان جایگاه استراتژیک و حساس خودش را دارد.

ناظر گمرکات خوزستان در پایان با اشاره به اینکه گمرک آبادان از لحاظ درآمد قابل قیاس با بندرامام نیست، گفت: گمرک آبادان شاید درآمدش به اندازه گمرک بندرامام نباشد ولی به لحاظ استراتژیک شاید دست کمی از بندرامام نداشته باشد.