کد خبر : 92965

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از فروش ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کتاب در چهاردهمین نمایشگاه کتاب استانی امسال خبر داد که نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،مرتضی جمشیدی با اعلام این خبر افزود: میزان فروش نمایشگاه کتاب خوزستان نشان از استقبال خوب مردم فرهنگ دوست و کتابخوان این استان از نمایشگاه کتاب دارد.

وی با اشاره به استقبال مردم و تاثیر اقتصادی آن برای ناشران کتاب،توضیح داد: نمایشگاه کتاب امسال با حضور ۴۰۰ ناشر و ۹۰ هزار عنوان کتاب برگزار شد و تلاش براین بود تا کتاب‌های روز و متنوع بازار کتاب به دست مردم خوزستان با تخفیف مناسب برسد و همه اقشار بتوانند از فرصت کتابخوانی بهره‌مند شوند.

جمشیدی با اشاره به بالا رفتن کیفیت نمایشگاه کتاب امسال در مقایسه با سال های گذشته،ادامه داد: از نظر تعداد ناشران،غرفه ها، عناوین کتاب و برنامه های جنبی نسبت به سال های گذشته رشد قابل توجهی داشتیم.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان هدف از برپایی نمایشگاه کتاب استانی را توسعه فرهنگ مطالعه و پیوند دوباره مردم با کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و گفت: علاقه مردم نسبت به گذشته به کتاب بیشتر شده و به این حوزه توجه نشان می دهند.

چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان از ۳۰ دی تا پنجم بهمن‌ ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اهواز برپا بود.