کد خبر : 93088

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش سوریه شهرک معردبسه در جاده بین المللی حلب به دمشق در حومه جنوب شرقی ادلب را هم از لوث تروریستها آزاد کرد. خبرنگار اسپوتنیک در حومه ادلب گزارش داد: ارتش سوریه به پیشروی های خود در حومه جنوبی ادلب ادامه می دهد و موفق به سیطره […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش سوریه شهرک معردبسه در جاده بین المللی حلب به دمشق در حومه جنوب شرقی ادلب را هم از لوث تروریستها آزاد کرد.

خبرنگار اسپوتنیک در حومه ادلب گزارش داد: ارتش سوریه به پیشروی های خود در حومه جنوبی ادلب ادامه می دهد و موفق به سیطره بر شهرک راهبردی معردبسه در جنوب شهر سراقب شد تا به ۸ کیلومتری شهر سراقب برسد.

معردبسه در تقاطع سراقب در شمال و معره النعمان در جنوب و اریحا در غرب قرار دارد.

بر اساس این گزارش ارتش سوریه به هشت کیلومتری شهر سراقب از سمت جنوب رسیده است.

این در حالی است که روز گذشته هم با تسلط بر خان السبل به ۱۵ کیلومتری شهر سراقب رسیده بود.

این در حالی است که در غرب حلب هم پیشروی های ارتش سوریه ادامه دارد و روز گذشته المیادین گزارش داده بود که ارتش سوریه در حمله‌ای برق آسا شهر خان طومان در حومه حلب را به کنترل خود در آورده است.خان طومان در منطقه جبل سمعان  در فاصله ۱۰ کیلومتری جنوب غرب حلب قرار دارد و به خاطر آن که به اتوبان حلب _ دمشق نزدیک است از اهمیت استراتژیک برخوردار است.

خان طومان شهرکی در شمال سوریه، در بخشی از کوه شمعون منطقه حلب، واقع در جنوب غربی حلب است. محلات نزدیک به این منطقه شامل اورم الکبری و شیخ علی قرار دارد. این شهرک در یک تپه واقع در شرق رودخانه قویق ساخته شده است.منبع: مهر