کد خبر : 93081

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یدعوت آحارونوت، «یووال استینیتس»، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه اعلام کرد که تاسیسات برق و نیروگاه‌های این رژیم هدف یک حمله بزرگ سایبری قرار گرفته‌اند. با این حال استینیتس گفته است که این حمله مربوط به چند ماه پیش بوده و با آن مقابله شده است. در […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یدعوت آحارونوت، «یووال استینیتس»، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه اعلام کرد که تاسیسات برق و نیروگاه‌های این رژیم هدف یک حمله بزرگ سایبری قرار گرفته‌اند.

با این حال استینیتس گفته است که این حمله مربوط به چند ماه پیش بوده و با آن مقابله شده است.

در عین حال این نخستین بار است که حمله سایبری گسترده علیه تاسیسات و نیروگاه‌های برق رژیم صهیونیستی افشا می‌شود.

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی این حمله را بسیار گسترده، پیچیده و جدی توصیف کرده که در تلاش برای کنترل و از کار انداختن منابع تامین برق بوده است.

رژیم صهیونیستی به طور معمول اخبار و گزارش‌های مربوط به حملات علیه خود را سانسور و پنهان می‌کند و افشای حمله سایبری اخیر این رژیم نیز در حاشیه نشستی در ارتباط با حملات سایبری صورت گرفته است.

به نظر می‌رسد حمله صورت گرفته سایبری اخیر تا بدان حد پیچیده و گسترده بوده که حال وزیر انرژی رژیم صهیونیستی مجبور به افشا و اطلاع رسانی درباره آن شده، اگرچه به جزئیات بیشتری درباره این حمله بزرگ سایبری اشاره نکرده است.منبع: مهر