کد خبر : 93097

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس به طرح دولت ترامپ درباره فلسطین که به معامله قرن معروف شده، واکنش نشان داد. رهبر حزب کارگر انگلیس در جلسه این حزب، طرح ارائه شده از سوی ترامپ را در راستای تحکیم استعمار غیرقانونی صهیونیست‌ها عنوان کرد. به گفته کوربین، […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس به طرح دولت ترامپ درباره فلسطین که به معامله قرن معروف شده، واکنش نشان داد.

رهبر حزب کارگر انگلیس در جلسه این حزب، طرح ارائه شده از سوی ترامپ را در راستای تحکیم استعمار غیرقانونی صهیونیست‌ها عنوان کرد.

به گفته کوربین، طرح ترامپ، رئیس‌ جمهور آمریکا، یک طرح صلح نیست بلکه قلمروهای فلسطینی‌ها را الحاق، استعمار غیرقانونی اسرائیل را تثبیت کرده، فلسطینی‌ها را از سرزمین‌های اشغالی بیرون و آن‌ها را از برخورداری از حقوق اساسی خود منع خواهد کرد.

به تازگی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از طرح مورد نظرشان درباره فلسطین موسوم به طرح «معامله قرن» رونمایی کردند.

با این حال این طرح شباهتی به طرح‌های قبلی سازش که از سوی سازمان ملل و برخی کشورها پیشنهاد شده بود ندارد. در واقع این طرح، طرح دو دولتی سازمان ملل را زیر سوال می‌برد و مرزهای ۱۹۶۷ را عملاً نادیده می‌گیرد. از سوی دیگر این طرح، طرح سازش عربی موسوم به طرح ملک عبدالله را نیز به کنار نهاده و توافقاتی چون اسلو را نیز زیر پا می‌گذارد.منبع: مهر