کد خبر : 93129

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا در ارتباط با افزایش آمار مجروحان حمله موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق مدعی شد که «دونالد ترامپ» به شدت نگران سلامتی آسیب دیدگان این حمله است. اسپر در این سخنان با تائید افزایش تعداد مجروحان حملات موشکی ایران به […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا در ارتباط با افزایش آمار مجروحان حمله موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق مدعی شد که «دونالد ترامپ» به شدت نگران سلامتی آسیب دیدگان این حمله است.

اسپر در این سخنان با تائید افزایش تعداد مجروحان حملات موشکی ایران به ۶۴ نفر؛ همچنین در توجیه اعلام آمارهای متناقض این حمله گفت: همچنان معتقدم که صبح حمله موشکی هیچ گونه گزارشی از مجروحان گزارش نشده بود.

وزارت دفاع آمریکا به تازگی اعلام کرده که تعداد آسیب دیدگان مغزی حمله موشکی ایران ۶۴ نفر است. اعلام این آمار در حالی صورت گرفته که پیش از این تعداد آسیب دیدگان در ابتدا ۱۱ نفر، بعد ۳۶ نفر و بعد از آن ۵۰ نفر اعلام شده بود.

از سال ۲۰۰۰ تا به امروز حداقل ۴۰۸ هزار نفر از نظامیان آمریکایی دچار ضربات و حوادث مغزی شده‌اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هجدهم دی در واکنش به ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، این پایگاه را که بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق و یکی از بزرگترین پایگاه‌های آنها در منطقه به‌شمار می‌رود موشک‌باران کرد.

انتشار آمار متناقض از سوی مقامات آمریکایی در ارتباط با تلفات حمله موشکی ایران باعث شده تا برخی کارشناسان غربی به دیده تردید به این آمار نگاه کنند و از احتمال وجود تلفات گسترده در جریان حمله موشکی ایران خبر دهند.منبع: مهر