کد خبر : 93138

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، دیپلمات‌های اروپایی اخیراً به مقامات رسمی آمریکا اعلام کرده‌اند که تاکتیک‌های فشار و زور علیه ایران از سوی کاخ سفید کمکی به سیاست ترامپ در قبال ایران نخواهد کرد. گفته شده این موضوع در جریان نشستی در اوایل ماه ژانویه امسال همزمان با تهدید دولت ترامپ علیه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، دیپلمات‌های اروپایی اخیراً به مقامات رسمی آمریکا اعلام کرده‌اند که تاکتیک‌های فشار و زور علیه ایران از سوی کاخ سفید کمکی به سیاست ترامپ در قبال ایران نخواهد کرد.

گفته شده این موضوع در جریان نشستی در اوایل ماه ژانویه امسال همزمان با تهدید دولت ترامپ علیه اروپا نسبت به اعمال تعرفه‌های اقتصادی سنگین بر صنایع خودرو اروپایی صورت گرفته و دیپلمات‌های هر سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس این موضوع را به آمریکا اعلام کرده‌اند.

همچنین در این گزارش گفته شده پس از انتقال این پیام از اروپا به کاخ سفید، فشارها و تهدیدات آمریکا علیه اروپا جهت همراهی با فشار علیه ایران کاهش یافته است.

این گزارش همچنین افزوده شده است تا کنون برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در این ارتباط و در پاسخ به سوال خبرنگاران پاسخی نداده است.منبع: مهر