کد خبر : 92870

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، ارتش سوریه روز شنبه به پیشروی‌های میدانی در جنوب ادلب دست یافته و با در اختیار گرفتن کنترل دو شهرک، به کمتر از نیم کیلومتری «معره النعمان» مقر اصلی گروه تروریستی جبهه النصره در منطقه رسید. بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه منطقه «بلده تلمنس» […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، ارتش سوریه روز شنبه به پیشروی‌های میدانی در جنوب ادلب دست یافته و با در اختیار گرفتن کنترل دو شهرک، به کمتر از نیم کیلومتری «معره النعمان» مقر اصلی گروه تروریستی جبهه النصره در منطقه رسید.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه منطقه «بلده تلمنس» واقع در جنوب ادلب را از تروریست‌ها پاکسازی کرده و بقایای آنها را به سمت وادی الضیف و روستای «معر شمشمه» فراری دادند.

در همین حال یک منبع نظامی شامگاه شنبه از تسلط ارتش سوریه بر روستای «معر شمشمه» در حومه جنوبی ادلب خبر داد و گفت که نیروهای ارتش به کمتر از ۵۰۰ متری شهر معره النعمان رسیدند.

منابع سوری پیش از این اعلام کردند که ارتش سوریه پس از تسلط بر مناطق مهمی در حال پیشروی به سوی شهر راهبردی معره النعمان است.

این در حالی است که ارتش سوریه ساعاتی قبل بر شهرک‌های کرسیان، معرشمارین، ابوجریف و روستای تقانه در حومه جنوب شرقی ادلب مسلط شده بود.

ارتش سوریه در جریان عملیات به سمت شهر راهبردی معره النعمان تلفات و خسارت سنگینی به تروریست‌ها وارد کرده است.

منابع سوری از حملات توپخانه ای و راکتی شدید به مواضع تروریست‌ها خبر داده است و اینکه تروریست‌ها در هم شکسته اند و بسیاری از آنها پا به فرار گذاشته اند.

نیروهای ارتش سوریه در آستانه محاصره مرکز دیده بانی ترکیه در شهرک معرحطاط در جنوب شهر معره النعمان قرار دارند و پس از تسلط بر شهرک الدیر الغربی و روستای تقانه به دو کیلومتری مرکز دیده بانی ترکیه رسیده اند.

این در حالی است که روز گذشته ارتش سوریه شهرک‌های السمکه، التح و دیرالشرقی در حومه جنوبی شرقی ادلب را هم از لوث تروریست‌های جبهه النصره آزاد کرده بود.منبع: مهر