کد خبر : 93055

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا معافیت‌های مربوط به همکاری‌های هسته‌ای با ایران را به مدت ۶۰ روز دیگر تمدید خواهد کرد. در این ارتباط دو منبعی که خواسته‌اند نامشان فاش نشود، گفته‌اند که همزمان قرار است دولت آمریکا همراه با اعلام این معافیت‌ها، تحریم‌هایی علیه «سازمان انرژی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا معافیت‌های مربوط به همکاری‌های هسته‌ای با ایران را به مدت ۶۰ روز دیگر تمدید خواهد کرد.

در این ارتباط دو منبعی که خواسته‌اند نامشان فاش نشود، گفته‌اند که همزمان قرار است دولت آمریکا همراه با اعلام این معافیت‌ها، تحریم‌هایی علیه «سازمان انرژی اتمی ایران» و رئیس آن، «علی‌اکبر صالحی» اعلام کند.

گفته شده تصمیم برای تمدید معافیت‌های هسته‌ای ایران پس از بحث و جدل‌های قابل توجه میان «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا و «استیو منوچین»، وزیر خزانه‌داری این کشور صورت گرفته و در حالی که پمپئو خواستار پایان این معافیت‌ها بوده است، در مقابل منوچین از طرح خود برای تمدید این معافیت‌ها دفاع کرده است.

در این گزارش گفته شده که هدف از این تحریم‌ها، مجازات کردن ایران در ارتباط با آن چه «اشاعه هسته‌ای»، خوانده شده، می‌باشد و همزمان کشورهای اروپایی هم تلاش گسترده‌ای برای تمدید این معافیت‌ها دنبال کرده‌اند.منبع: مهر