کد خبر : 90222

حسن الهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، در خصوص نتایج آزادسازی حریم رودخانه زاینده‌رود، گفت: در مجموع در بازه‌ای به طول ۶۴ کیلومتر به تعداد ۹۷۰ مورد تصرف صورت گرفته بود که تاکنون ۹۴۵ مورد آن به مساحت ۱۲۸٫۶ هکتار آزادسازی شده است. دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سامان با اشاره […]


حسن الهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، در خصوص نتایج آزادسازی حریم رودخانه زاینده‌رود، گفت: در مجموع در بازه‌ای به طول ۶۴ کیلومتر به تعداد ۹۷۰ مورد تصرف صورت گرفته بود که تاکنون ۹۴۵ مورد آن به مساحت ۱۲۸٫۶ هکتار آزادسازی شده است.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سامان با اشاره به جزئیات تصرفات آزاد شده در حریم رودخانه زاینده‌رود، افزود: در منطقه چم‌چنگ به پل ایل‌بگی ۱۰۱ مورد به طول ۳٫۱ کیلومتر تصرف شده بود که تاکنون ۹۶ مورد آن به مساحت ۴٫۶ هکتار آزادسازی شده است.

وی ادامه داد: تصرفات پل ایل‌بگی – پل زمانخان به طول ۱٫۱ کیلومتر و تعداد ۶۱ مورد بود که تاکنون ۵۹ مورد به مساحت ۲٫۵ هکتار آن آزاد شده است.

الهی با بیان اینکه در محل پل زمانخان_ مجتمع کوثر به طول ۵٫۲ کیلومتر و به تعداد ۱۸۱ مورد تصرف در حریم رودخانه زاینده‌رود صورت گرفت که هر ۱۸۱ مورد به مساحت ۱۵ هکتار آزادسازی شد، عنوان کرد: تصرفات مجتمع کوثر- روستای چم‌نار ۹۹ مورد به طول ۱۲٫۳ کیلومتر بود که همگی آزاد شدند.  

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سامان خاطرنشان کرد: تصرفات در قراقوش به چم‌چنگ به طول بازه ۴۲٫۳ کیلومتر و به تعداد ۵۲۸ مورد بود که ۵۱۰ مورد از این تصرفات به مساحت ۹۸٫۵ هکتار آزادسازی شد.

وی با تاکید بر جدیت دستگاه قضا در برخورد با تصرفات غیرقانونی به‌ویژه در حریم رودخانه زاینده‌رود اضافه کرد: این موضوع بسیار مهمی است که در برخورد با آن هیچ اغماضی صورت نمی‌گیرد و همه اعم از افراد حقیقی و حقوقی در برابر قانون یکسان هستند.

الهی یادآور شد: اقدامات در جهت رفع تصرفات قانونی از حاشیه زاینده‌رود از سال ۹۶ آغاز شد و تا سال ۹۷ ادامه داشت، در این زمان چهارمحال و بختیاری با خشکسالی مواجه بود و حجم آب رودخانه در کمترین حد خودش بود، بنابراین برخورد با تصرفات حریم این رودخانه امری ضروری بود تا در سال‌های ترسالی دچار مشکل و خسارت نشویم.

 

انتهای پیام/۶۸۰۲۰/ممنبع: فارس