کد خبر : 90634

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، پروانه نیک‌مرام طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در  استان اظهار کرد: تعهد این استان در اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی ۵۲۸ نفر بوده که با افزایش ۷۵ درصدی نسبت به تعهد، تاکنون ۱۳۳ درصد تحقق یافته است.  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  کهگیلویه و بویراحمد افزود: تاکنون ۷۰۱ […]


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، پروانه نیک‌مرام طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در  استان اظهار کرد: تعهد این استان در اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی ۵۲۸ نفر بوده که با افزایش ۷۵ درصدی نسبت به تعهد، تاکنون ۱۳۳ درصد تحقق یافته است.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  کهگیلویه و بویراحمد افزود: تاکنون ۷۰۱ نفر دانش آموخته دانشگاهی در این استان جذب بازار کار شده‌اند.

وی گفت: همچنین امسال، این استان با جذب ۵۰۶ نفر شغل اولی در اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد در مقایسه با استان‌هایی که این طرح در آن‌ها اجرا شده رتبه نخست را کسب کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه طرح یارانه دستمزد هم اکنون در کشور در حال اجرا است افزود: این طرح از یکی برنامه‌های دولت در حوزه اشتغال در شرایط بحران اقتصادی است.

وی اضافه کرد: همچنین امسال ۴۲ میلیارد ریال سهم تسهیلات مشاعل خانگی این استان بوده که بیش از ۳۸ میلیارد ریال آن جذب (۹۱ درصد آن جذب) و به متقاضیان پرداخت شده است.
تعداد مراکز کاریابی در کهگیلویه و بویراحمد ۱۴ مرکز و تعداد مراکز مشاوره کارآفرینی فعال ۳ مورد است.
انتای پیام/۸۲۰۰۹منبع: فارس