کد خبر : 91017

خبرگزاری فارس- بیرجند، صبح جمعه ۱۳ دی‌ماه خبر عروج «حاج قاسم» یک ملت را داغدار کرد، خبری که در ابتدای شنیدنش دعا می‌کردیم حقیقت نداشته باشد و تکذیب شود اما انگار خبر تحقق آرزوی دیرینه این بزرگمرد واقعیت داشت و یک ملت در سوگ یکی از سرداران بزرگ سپاه اسلام نشست. چهره‌ای محبوب و دوست‌داشتنی […]


خبرگزاری فارس- بیرجند، صبح جمعه ۱۳ دی‌ماه خبر عروج «حاج قاسم» یک ملت را داغدار کرد، خبری که در ابتدای شنیدنش دعا می‌کردیم حقیقت نداشته باشد و تکذیب شود اما انگار خبر تحقق آرزوی دیرینه این بزرگمرد واقعیت داشت و یک ملت در سوگ یکی از سرداران بزرگ سپاه اسلام نشست.

چهره‌ای محبوب و دوست‌داشتنی که از هر حزب و گروهی به ایشان ارادت داشتند و اقدامات خالصانه‌اش باعث شد تا در قلب نه تنها ایرانیان بلکه در قلب همه آزادی‌خواهان جهان رسوخ کند و عزیز باشد.

خبر رفتنش برای همگان سخت بود و غیرقابل باور، داغ شهادت حبیب دوران دفاع مقدس، امروز بر دل همه نشسته است و بغض و اشک چیزی است که همچنان در دومین از نبودنش در چهره‌های مردم موج می‌زند.

در دومین روز پس از شهادت شهید سلیمانی مردم شهرستان بیرجند با برپایی مراسم عزاداری در مساجد و حسینیه‌ها ارادت و عشقی که به این فرمانده بزرگ داشتند را نشان دادند و تأکید بر انتقام‌خواهی و گرفتن انتقام سخت از دشمنان اسلام را فریاد زدند، عده‌ای از جوانان بیرجندی نیز تصمیم به برپایی ایستگاه صلواتی و امضا کردن طوماری در حمایت از محور مقاومت و تأکید بر انتقام سخت از دشمنان گرفتند و فعالان فرهنگی این شهرستان با امضای این طومار بر ادامه مسیر محور مقاومت تأکید کردند.

به سراغ صحبت با جمعی از این جوانان رفتیم، مجتبی ذاکریان در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس، اظهار داشت: حاج قاسم مظهر بروز بسیاری از صفات و کمالات انسانی است.

وی بیان داشت: ایشان انسان تربیت‌یافته‌ای در مکتب امام خمینی(ره) بود که در عین صلابت، شجاعت و اقتدار در برابر دشمنان در مقابل مردم و خانواده شهدا در نهایت خاکساری و افتادگی بود.

این فعال فرهنگی تصریح کرد: سردار به خوبی ولایت را شناخته بود و انسان بودن زیر پرچم ولایت دلیل این عزتی است که سردار در جهان دارد.

حاج قاسم نماد بین‌المللی مقاومت است

ذاکریان عنوان داشت: حاج قاسم نماد بین‌المللی مقاومت است و نه تنها جوانان و مردم ایران بلکه برای همه ظلم‌ستیزان و استکبارستیزان به عنوان پرچم‌دار مطرح هستند.

وی با بیان اینکه سردار برای اجرای فرمان ولی خدا سر از پا نمی‌شناخت و فراتر از مرزهای جغرافیایی پیش رفت، گفت: در گام دوم انقلاب و تمدن‌سازی انسان‌هایی لازم است که با استقامت و صبر و با اولویت حرف ولایت بر خواسته‌های خود حرکت کنند.

ولایتمداری؛ ویژگی بارز شهید سلیمانی

این فعال فرهنگی بیان داشت: اقتدار و صلابت این فرمانده بزرگ برای همه روشن است اما مسیری که از دهه ۵۰ توسط ایشان طی شده است چیزی است که باید برای نسل جوان و نوجوان واکاوی و به دقت بیان شود.

ذاکریان با اشاره به نزدیک بودن انتخابات مجلس، خاطرنشان کرد: ولایتمداری افراد به صورت حقیقی امری است که باید به آن توجه داشته باشیم.

عزاداری برای «حاج‌ قاسم» باید حرکتی رو به جلو باشد

وی با بیان اینکه ذوب شدن در ولایت یکی از نسخه‌های در دسترس برای حرکت در گام دوم انقلاب است، اضافه کرد: گریستن و عزادار بودن در سوگ این عزیز بسیار خوب است اما باید این عزاداری عمق بیشتری داشته باشد و باعث حرکت رو به جلو باشد.

خسروی یکی از دیگر جوانان بیرجندی نیز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: هم این سوگ بزرگ است و هم این غم جانگداز، چرا که اصلا باورم نمی‌شد زمانی که سحر جمعه که به نام امام زمان (عج) است از خواب بیدار شویم، ببینیم یکی از یاران صدیق رهبری و امام زمان(عج)  به شهادت رسیده است.

وی بیان داشت: این باور نکردن از آن جهت است که ما عزیزی از دست داده‌ایم وگرنه شهادت بالاترین مرتبه برای انسان است.

«شهادت» آرزوی دیرینه حاج قاسم

این جوان خاطرنشان کرد: برایم جالب بود که می‌گفتند ایشان آنقدر در پی شهادت بودند که به این آرزوی دیرینه رسیدند، همه ما هرشب خواب بودیم و سردار می‌جنگید و بالاخره بازهم خواب بودیم که او به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه خوشحالم که حاج قاسم «عندربهم یَرزِقون» شدند اضافه کرد:  من هرگز ایشان را از نزدیک ندیده بودم اما کم و بیش با منش و رفتارشان از طریق رسانه‌ها و به خصوص مستند «در میانه آتش» که درباره جنگ ۳۳ روزه بود بیشتر آشنا شدم.

این جوان ادامه داد: تا پیش آمدن قضیه داعش نامی از ایشان نشنیده بودیم، اوایل هم در این دفاع از حریم ولایت، نیروهای ایرانی از جمله ایشان حضور داشتند و در همان بحبوحه جنگ با داعش بود که ایشان را شناختیم و هر روز بر ارادات و علاقه قلبی ما افزوده شد.

شهادت سردار در تاریخ ایران و عراق ماندگار است

وی تأکید کرد: قطعاً شهادت این بزرگمرد در تاریخ ایران و عراق خواهد ماند و باعث بیداری قلب‌های بسیاری از انسان‌های خفته و خواب خواهد شد.

چهکندی یکی از دیگر جوانان حاضر در ایستگاه صلواتی نیز بیان داشت: داغ سردار سلیمانی برایمان بسیار سنگین بود و انگار پاره‎ای از وجود خود را از دست داده‌ایم.

وی بیان داشت: سنگینی این داغ برای ملت ایران باعث سخت شدن انتقام خواهد شد و آمریکا انتقامی را خواهد دید که در مخیله‌اش هم نگنجد.

این جوان ادامه داد: به گمان ترامپ و مزدوارنشان ترور و به شهادت رساندن این فرمانده بزرگ باعث کند شدن حرکت محور مقاومت می‌شود اما انگار هنوز به این باور نرسیده‌اند که از ابتدای انقلاب خون هر شهیدی باعث پویا شدن و جوشش جوانان انقلابی دیگری می‌شود.

نباید به FATFها تن بدهیم

چهکندی عنوان داشت: تن ندادن به برنامه‌هایی مانند fatf خواسته همه ملت ایران از مسؤولین است و مقاومت و ایستادگی تنها چیزی است که شهدا از ما می‌خواهند.

 وی با اشاره به اینکه حذف پست‌ها و عکس‌های سردار در اینستاگرام نشان از ضعف و خاری دشمنان دارد، گفت: زمانی که رهبر ما از انتقام سخت سخن گفتند مطمئناً عاقبت هولناکی در انتظار عاملان شهادت سردار است.

«پمپئو» خونخواهان عراقی «حاج قاسم» را ببیند

این جوان تصریح کرد: امروز جمع کثیری از خون‌خواهان شهید سلیمانی و ابومهدی مهندس را در عراق دیدیم که باید پرسید چرا پمپئو که از خوشحالی مردم عراق گفته بود اکنون چرا حرفی نمی‌زند.

امشب صحبت مردم عزادار بیرجند با حضور در این مراسم و در مساجد و حسینیه‌ها، این بود که کار نیمه تمام سردار را تمام می‌کنیم چراکه راه قدس که از کربلا می‌گذشت به برکت مجاهدت‌های سردار سلیمانی و دیگر سربازان اسلام هموار شده وبه زودی آزادی قدس رقم خواهد خورد و اسرائیل برای همیشه از صحنه روزگار محو می‌شود.

حاج قاسم در این سال ها هزاران سردار سلیمانی در جهان اسلام تربیت کرده و ملت ایران پر است از سردار سلیمانی و بماند که چه سلیمانی‌هایی در دل لشگر فاطمیون، زینبیون، حزب‌الله، انصارالله و حشد و… وجود دارند.

انتهای پیام/۳۴۰۳/جمنبع: فارس