کد خبر : 90497

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، چویچی توساکا، مدیرعامل شرکت تایو یودن ژاپن که در زمینه تامین قطعات الکترونیکی فعالیت می‌کند، پیش‌بینی کرد: این احتمال وجود دارد که شرکت هوآوی چین علیرغم تحریم‌های آمریکا طی سال‌ ۲۰۲۰ فقط در بازار چین ۱۰۰ میلیون گوشی تلفن همراه نسل پنجمی به فروش برساند. […]


به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، چویچی توساکا، مدیرعامل شرکت تایو یودن ژاپن که در زمینه تامین قطعات الکترونیکی فعالیت می‌کند، پیش‌بینی کرد: این احتمال وجود دارد که شرکت هوآوی چین علیرغم تحریم‌های آمریکا طی سال‌ ۲۰۲۰ فقط در بازار چین ۱۰۰ میلیون گوشی تلفن همراه نسل پنجمی به فروش برساند.

توساکا بر مبنای سخنان مدیرعامل کنونی هوآوی این پیش‌بین‌ها را کرده است.

گائو پینگ مدیرعامل کنونی هوآوی ماه گذشته از شرکت‌های چینی خواست تا در توسعه شبکه مخابراتی نسل پنجم تلفن همراه در این کشور با هوآوی همکاری کنند.

وی تاکید کرد: بزرگترین برندگان این روند مشارکت کنندگان در این پروژه خواهند بود.

گائو افزود: بازار شبکه نسل پنجم تلفن همراه حجم بسیار بالایی به ارزش هزاران میلیارد دلار دارد و بزرگترین برندگان این بازار شرکای ما خواهند بود.

مدیرعامل هوآوی ادامه داد: روند توسعه شبکه نسل پنجم تلفن همراه سریع‌تر از آن چیزی که انتظار می‌رفت در حال رشد است و ما پیش‌بینی می‌کنیم در آینده نزدیک شاهد ایجاد ۶۰ شبکه تجاری نسل پنجم تلفن همراه در جهان باشیم.

هوآوی در حالی به سمت توسعه و فروش فناوری‌های مرتبط با شبکه تلفن همراه می‌رود که همچنان نام این شرکت در لیست سیاه تحریم‌های آمریکا قرار دارد.

انتهای پیام/منبع: فارس