کد خبر : 90618

ماموستا اقبال بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: بعد از گران‌شدن بنزین مردم می‌خواستند به این تصمیم اعتراض کنند اما عده‌ای براین موج اعتراضی سوار شدند و مسیر مطالبه به حق مردم را منحرف کردند. مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج اظهار کرد: در این شرایط مسوولان متولی باید بر بازار و […]


ماموستا اقبال بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: بعد از گران‌شدن بنزین مردم می‌خواستند به این تصمیم اعتراض کنند اما عده‌ای براین موج اعتراضی سوار شدند و مسیر مطالبه به حق مردم را منحرف کردند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج اظهار کرد: در این شرایط مسوولان متولی باید بر بازار و قیمت کالاهای اساسی و موردنیاز مردم نظارت جدی داشته باشند که به قشر ضعیف جامعه فشار زیادی وارد نشود.

وی خاطرنشان کرد: دولتمردان باید در شرایط امروز که به واسطه تحریم‌‌های اقتصادی فشار مضاعفی بر مردم وجود دارد باید نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند و اجازه ندهند برخی افراد سودجو با احتکار کالا جامعه را ناامیدتر کنند.

ماموستا بهمنی افزود: وقتی اختلاس توسط زالوصفتان در جامعه وجود داشته باشد مردم ناامید می‌شوند البته اقدامات اخیر دستگاه قضا و برخورد قاطع با اختلاس کنندگان موجب افزایش و ارتقای اعتماد جامعه شده است.

وی گفت: درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به حساب قشر ضعیف جامعه واریز می‌شود و این به نفع کشور است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج گفت: اگر مطالباتی در این خصوص وجود دارد باید در قالب گفتمان‌های متعددی مطرح شود چرا که با آتش‌زدن بانک و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم، هیچ مطالبه‌ای به نتیجه نمی‌رسد.

وی گفت: در قرن ۲۱ که عصر گفتمان و گفت‌وگو است، در شان یک جامعه فرهنگی و متدن نیست که به جای صحبت و گفتمان اموال عمومی و سرمایه مردم را تخریب کنند.

مطالبات مردم از مسیر درست تحقق خواهد یافت

ماموستا بهمنی در ادامه افزود: مردم باید مطالبات خود را از طریق رسانه‌ها و یا تریبون‌های نماز جمعه بیان کنند ضمن اینکه مسوولان نیز باید این مطالبات را در مسیر قانونی پیگیری نمایند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج اظهار کرد: افرادی که آگاهانه و یا ناآگاهانه آب به آسیاب دشمن می‌ریزند به خود بیایند چرا که با این حرکت‌ها زیرساخت‌های استان آسیب خواهد دید.

وی خاطرنشان کرد: در اغتشاشات اخیر عده‌ای قلیل دست به آشوب‌های خیابانی زدند و می‌خواستند با عمل به دستورات دشمنان نظام، به کشور و امنیت و آرامش مردم ضربه بزنند.

ماموستا بهمنی اضافه کرد: قطعا در سایه امنیت می‌توان مطالبات را جلو برد چرا که با برهم زدن امنیت و آرامش جامعه، تنها اهداف دشمنان محقق می‌شود که پیشرفت و امنیت کشورمان را برنمی‌تابند.

وی گفت: مردم کردستان ناآرامی اوایل انقلاب بواسطه حضور گروهک‌های ضدانقلاب در این استان و همچنین هشت سال جنگ تحمیلی دیده‌اند لذا هرگز اجازه‌ نمی‌دهند به هیچ قیمتی این آرامش و امنیت را از دست بدهند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱منبع: فارس