کد خبر : 90128

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان در «فارس من» سوژه‌ای را با عنوان «عدم لوله کشی آب بهداشتی به روستاهای بردسکن چیست؟» به ثبت رسانده و درخواست پیگیری پیرامون این موضوع را داشته‌اند. مدیر امور آب و فاضلاب روستایی بردسکن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار کرد: یکی از مشکلات حوزه آب شرب […]


به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان در «فارس من» سوژه‌ای را با عنوان «عدم لوله کشی آب بهداشتی به روستاهای بردسکن چیست؟» به ثبت رسانده و درخواست پیگیری پیرامون این موضوع را داشته‌اند.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی بردسکن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار کرد: یکی از مشکلات حوزه آب شرب روستاها فرسودگی شبکه‌ها، تأسیسات و مخازن آب‌رسانی این شهرستان است.

محمد صادقی کمبود اعتبارات را علت عدم لوله‌کشی آب بهداشتی به روستاهای بردسکن دانست و اضافه کرد: تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های آب‌رسانی روستایی نیازمند اعتباری معادل ۳۰۰ میلیارد ریال بوده که نبود آن سبب پیشرفت کند اجرای طرح‌های لوله‌کشی در روستاهای این شهرستان شده است.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر اعتبارات بسیار خوب و قابل توجهی در حوزه تأمین آب شرب روستاها تخصیص یافته، اما به منظور افزایش شاخص برخورداری روستاییان بردسکن از نعمت آب شرب سالم و پایدار، تخصیص اعتبار ویژه به این حوزه اجتناب‌ناپذیر است.

 وی گفت: هم‌اکنون چند پروژه نیمه‌تمام آب‌رسانی وجود دارد که برای تکمیل و بهره‌برداری از آنها منتظر تخصیص اعتبار هستیم.

 مدیر امور آب و فاضلاب روستایی بردسکن یادآور شد: در صورت تخصیص اعتبار در دهه فجر سال جاری پروژه آب‌رسانی در روستای سلطان‌آباد مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 انتهای پیام/ ۷۰۰۵۰منبع: فارس