کد خبر : 90325

به گزارش خبرگزاری فارس از نجف‌آباد، حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نجف‌آباد ابراز داشت: از حرام نهی شده‌ایم و نباید به آن نزدیک شویم، رزق حلال به انسان قدرت می‌دهد که دنباله‌رو شیطان نشود. عبادت ۱۰ اصل است که ۹ جزء آن طلب حلال است، مراقب عبادت‌هایمان باشیم و […]


به گزارش خبرگزاری فارس از نجف‌آباد، حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نجف‌آباد ابراز داشت: از حرام نهی شده‌ایم و نباید به آن نزدیک شویم، رزق حلال به انسان قدرت می‌دهد که دنباله‌رو شیطان نشود. عبادت ۱۰ اصل است که ۹ جزء آن طلب حلال است، مراقب عبادت‌هایمان باشیم و در مال و مکانی که مشکوک است انجام نشوند.

امام‌جمعه نجف‌آباد عنوان کرد: حق و حقوق هر کسی در عالم مال خودش است، خیلی مواقع فکر می‌کنیم که مال حلال است اما این‌چنین نیست. به دست آوردن رزق حلال بسیار سخت است اما هر که مسلمان است باید تلاشش این باشد تمام مال و اموالش پاک و طاهر باشد. این مهریه‌های سنگین که گذاشته می‌شود و فردا به اجرا گذاشته و طلب  می‌شود و مشخص است به دنبال پول و مال بوده‌اند، این مصداق مال و رزق حرام است.

حسناتی در ادامه ابراز کرد: یکی از انسان‌های بزرگ که کار یک امام معصوم را انجام داد حضرت زینب کبری(س) است، در هفته پیش رو میلاد این بانوی بزرگ و روز پرستار را داریم. این بانوی قهرمان الگوی همه زنان و مردان عالم است، او عقیله بنی‌هاشم بود، انسان فهمیده‌ای که نزد کسی این فهم را یاد نگرفته بلکه از بدو تولد همراهش بود.

وی گفت: پیروزی خون بر شمشیر را زینب کبری(س) به ما نشان داد، باید این حرف و مسیر را در تاریخ حفظ کنیم. دشمن توانسته چیزی را در جامعه جا بیندازد و آن‌ هم خروج از دین است، دشمن با زرنگی این مورد را در جوامع عادی‌سازی می‌کند.

امام‌جمعه نجف‌آباد اظهار کرد: منافقان به خیال خود تلاش کردند ۹ دی را کوچک کنند، آن‌ها به دنبال برچیدن اصل دین هستند و هر روز دست به یک ترفند می‌زنند، در ۹ دی گفتند انتخابات بهانه است اصل نظام هدف است، غربی‌ها با شعارهای فریبنده می‌خواستند امنیت را از ملت بگیرند و دست نشانده خود را رأس کار بیاورند تا بر مردم حکومت کنند. وقتی خیمه و پرچم عاشورا را آتش زدند، مردم فهمیدند که منافقان با این خط وارد میدان شدند.

حسناتی ابراز داشت: بحث بنزین بهانه است، دشمن دنبال این است که مردم آخرت را رها کنند و به دنیا و لذت‌های آن بچسبند. این‌ها نشان دادند که بعد از این شعارهای پرزرق‌ و برق کشورها را به خاک خواهند نشاند.

امام‌جمعه نجف‌آباد عنوان کرد: مسؤولان باید بدانند مردم ما وفادارند، چقدر دشمن تلاش کرد در روز گذشته مردم را به خیابان‌ها بکشاند اما مردم انقلابی و فهمیده ما دست دشمن را خواندند و در بازی غرب شرکت نکردند.

حسناتی در پایان گفت: هر که هر جا مسؤول است باید جانش را فدای این مردم کند، امروز وقت مچ‌گیری و کنار کشیدن و استیضاح نیست، مردم باید مطالبه کنند و مسؤولان هم باید پاسخگو باشند. در این شرایط سخت کار ارباب‌رجوع را با صبر حل کردن بسیار مهم است.

انتهای پیام/۶۳۱۰۹/ر۳۰/منبع: فارس