کد خبر : 91145

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، سردار اکبر فتوحی در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت و در اجتماع مردم اردکان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا به‌ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ویارانش، این سؤال را مطرح کرد که حاج قاسم چه‌کار کرده بود که نه‌فقط مردم ایران بلکه سایر ملت‌ها نیز در غم فراقش […]


به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، سردار اکبر فتوحی در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت و در اجتماع مردم اردکان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا به‌ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ویارانش، این سؤال را مطرح کرد که حاج قاسم چه‌کار کرده بود که نه‌فقط مردم ایران بلکه سایر ملت‌ها نیز در غم فراقش عزادار هستند و عشق و محبت او در دل جوانان موج می‌زند.

وی با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی، گفت: ایشان خود را به ولایت نبوی و ولایت علوی پیوند زده بود و با ولایت‌فقیه همراه و همگام شده بود و در انجام کارها جلودار و پیشوا بود و هیچ‌گاه به نیروهای خود نگفت که بروید بلکه می‌گفت من رفتم شما هم بیایید.

فرمانده اسبق سپاه الغدیر استان یزد از خدامحوری، اخلاص، تواضع و فروتنی، ولایتمداری و دشمن‌شناسی به‌عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های سردار سلیمانی برشمرد و افزود: حاج قاسم به‌عنوان سرباز ولایت‌فقیه در ولایت‌فقیه ذوب‌شده بود و تحت امر ایشان بود به همین خاطر مردم این‌گونه به او علاقه پیداکرده‌اند.

وی اظهار داشت: ایشان دشمن‌شناسی قوی داشت هم در جنگ و هم بعد از جنگ که نیروهای رزمنده به شهرهای خود بازگشتند و کویر شرق کشور را به دست گرفت و با استفاده از روش‌های بازدارندگی مانع نفوذ منافقین، اشرار و قاچاقچیان از مرزهای شرقی به داخل کشور شد و امنیت این مرز را تأمین کرد.

فتوحی بابیان اینکه آمریکا بنیان‌گذار تروریسم در جهان است، گفت: دولت آمریکا و شخص رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا با اقدام جاهلانه خود در به شهادت رساندن سردار سلیمانی ویارانش قوانین بین‌المللی را نقض کردند و این کار را فقط برای جبران شکست‌های خود در عراق و افغانستان انجام دادند و می‌خواستند که قدرت‌نمایی کنند.

وی اظهار داشت: استراتژی آمریکا این بود که جمهوری اسلامی ایران در منطقه قدرت هسته‌ای، سیاسی و موشکی نداشته باشد و به جبهه مقاومت در منطقه کمک نکند اما نه‌تنها نتوانست به هیچ‌یک از اهداف خود برسد بلکه حماس و حزب‌الله لبنان هم موشکی شدند آمریکا با به وجود آوردن داعش جنگ نیابتی به راه انداخت اما شکست خورد هدف قرار دادن شبانه مقرهای حشدالشعبی توسط آمریکا و ترور سردار سلیمانی ویارانش ازلحاظ نظامی هنر محسوب نمی‌شود و ترامپ قهرمان نیست.

این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: پیام مقام معظم رهبری، ابراز عشق و ارادت مردم در ایران و سراسر دنیا به سردار سلیمانی و انتخاب فرمانده جدید سپاه قدس در کوتاه‌ترین زمان این پیام را دارد که جمهوری اسلامی ایران اقتدار و اعتمادبه‌نفس دارد و حاج قاسم‌ها تکثیرشده‌اند و ایران به قدرتی رسیده است که می‌تواند به منافع آمریکا در سراسر دنیا ضربه بزند.

وی بابیان اینکه رئیس‌جمهور آمریکا بداند با این اقدام خبیثانه خود جبهه مقاومت قوی‌تر و منسجم‌تر شد، افزود: با این اقدام وحدت مردم ایران و عراق بیشتر شد و مردم خود آمریکا علیه ترامپ بلند شده‌اند و ایران به قدرتی رسیده است که کشتی‌های آمریکایی را به هرجایی که بخواهد هدایت کند و می‌تواند هر هواپیمایی را که به سمت آسمان ایران پرواز کند مورد هدف قرار دهد.

فتوحی تصریح کرد: آمریکا توان جنگیدن با ایران را ندارد اما در داخل کشور برخی از افراد می‌خواهند بگویند که خطر جنگ وجود دارد و این قدرت از اطاعت از ولی‌فقیه و برکت خون شهدا به ما رسیده است و جمهوری اسلامی ایران به قدرت مقابله‌به‌مثل رسیده است و ما از مسؤولین کشور خواهان انتقام سخت از آمریکا هستیم.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: به کسانی رأی بدهید که در حرف و عمل انقلابی باشند و تابع امر ولایت‌فقیه باشند چراکه مجلس ما باید انقلابی باشد دولت ما باید انقلابی باشد.

انتهای پیام/ ۹۰۰۱۰منبع: فارس