کد خبر : 90820

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، «برایان هوک»، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در ادعاهایی تکراری، ایران را به سازماندهی اعتراضات ضد آمریکایی روبروی سفارت این کشور در بغداد متهم کرد. هوک با اتهام زنی به ایران، مدعی شده که هدف از تحولات اخیر در عراق، ایجاد شکاف […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، «برایان هوک»، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در ادعاهایی تکراری، ایران را به سازماندهی اعتراضات ضد آمریکایی روبروی سفارت این کشور در بغداد متهم کرد.

هوک با اتهام زنی به ایران، مدعی شده که هدف از تحولات اخیر در عراق، ایجاد شکاف میان آمریکا و مردم عراق بوده است.

برایان هوک همچنین واکنش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به حمله علیه سفارت این کشور در بغداد را «اقدامی صحیح» توصیف کرد.

هوک در حالی که مدعی شد که دولت ایران معترضان در برابر سفارت آمریکا در بغداد را سازماندهی کرده، همچنین ادعا کرد: این اقدام از سر استیصال بوده است.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در ادامه ادعاهای خود، با دفاع از تجاوزات اخیر آمریکا در عراق علیه نیروهای حشدالشعبی، مدعی شده که اگر ایالات متحده چنین واکنشی نشان نمی‌داد، این اقدام به معنی دعوت به حملات بیشتر و قرار دادن افراد در معرض خطر بیشتر بویژه علیه شهروندان آمریکایی و اروپایی و عراقی که در پایگاه‌ها مستقر هستند، بود.

هوک این را نیز افزوده است که درگیری نظامی اولویت آمریکا در منطقه نیست، بلکه یک درگیری نظامی جدید در منطقه خاورمیانه، آخرین اولویت و آخرین چیزی است، که ممکن است آمریکا در پی آن باشد، اگرچه حملات اخیر جنبه دفاعی داشته است.منبع: مهر